REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 3 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Radosław Opas31.08.19 (16:35)

Reparacje wojenne od Niemiec dla Polski. Jest stanowisko Trumpa

Donald Trump wypowiedział się na temat reparacji wojennych od Niemiec dla Polski za zniszczenia, jakie nasza ojczyzna poniosła w okresie II wojny światowej. Przywódca uważa, że ta sprawa go nie dotyczy. Prezydent Stanów Zjednoczonych pozostanie w tej kwestii neutralny.
Polaris Images/East News / East News

Trump skomentował obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Pomimo odwołania swojej wizyty w Polsce, prezydent USA wygłosił krótkie przemówienie przed dziennikarzami zgromadzonymi w Białym Domu. Poruszył w nim m.in. sprawę reparacji wojennych.

Myślę, że to sprawa pomiędzy Polską a Niemcami. Mam dobre stosunki z oboma krajami – oświadczył Donald Trump.

REKLAMA

Prezydent Stanów Zjednoczonych tłumaczył się z nieobecności w Polsce. Trump po raz kolejny ogłosił, że powodem jego niestawienia się na uroczystościach obchodów rocznicy wybuchu II wojny światowej był nadciągający w stronę USA huragan Dorian. Obiecał jednak, że przyjedzie do Polski w innym możliwym terminie – donosi Polskie Radio.

Z powodu naprawdę potężnego huraganu musiałem odwołać podróż do Polski. To będzie wspaniały weekend - święto przeszłości. Mike Pence zajmie moje miejsce, będzie mnie godnie reprezentować. Ja miałem poczucie, że muszę zostać w kraju – przekonywał Donald Trump przed Białym Domem.

Sprawa reparacji wojennych ciągnie się od wielu lat. Polskie władze niejednokrotnie już oświadczały, że będą domagać się od Niemiec zadośćuczynienia za poniesione straty i zniszczenia podczas II wojny światowej. Ostatnio wypowiedział się na ten temat również prezydent Andrzej Duda.

Reparacje to kwestia odpowiedzialności i moralności. Wojna, o której dziś mówimy, spowodowała w Polsce ogromne straty – powiedział Andrzej Duda w rozmowie z niemieckim dziennikiem „Bild”.

Zobacz też: Ale wpadka. Melania musiała ratować męża

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij