Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Rodzina Stephena Hawkinga obdarowała szpital cennym sprzętem. Posłuży zakażonym koronawirusem

2
Podziel się:

Rodzina Stephena Hawkinga oddała respirator, którego naukowiec używał z powodu swojej choroby. Bliscy Hawkinga w ten sposób chcą wyrazić wdzięczność za opiekę, jaką otrzymał oraz wesprzeć służbę zdrowia w leczeniu pacjentów z koronawirusem.

Rodzina Stephena Hawkinga obdarowała szpital cennym sprzętem. Posłuży zakażonym koronawirusem

Stephen Hawking posiadał własny respirator ze względu na swój stan zdrowia. Teraz sprzęt trafi do szpitala Royal Papworth w Cambridge, aby pomóc w leczeniu pacjentów z koronawirusem.

Jesteśmy w pełni świadomi poświęcenia i zaangażowania personelu NHS (brytyjski system służby zdrowia) w pomoc ludziom w potrzebie. Teraz prosimy, aby ludzie wspierali ich w każdy możliwy sposób - mówiła córka Hawkinga.

Rodzina wzywa także do przestrzegania wprowadzonych zasad dystansu społecznego. Słowa te odnoszą się do przestrzegania restrykcji nałożonych na Brytyjczyków w celu walki z pandemią.

Wzywamy ludzi do poważnego potraktowania kwestii dystansu społecznego. Wszyscy musimy zrobić, co do nas należy - mówiła Lucy Hawking cytowana przez BBC.

Stephen Hawking był wybitnym astrofizykiem, kosmologiem oraz autorem licznych publikacji naukowych i popularnonaukowych. Cierpiał na stwardnienie zanikowe boczne, którego postęp spowodował paraliż większości ciała. Zmarł w 2018 roku w wieku 76 lat.

Zobacz także: Mogą zastąpić respiratory. "Są 10-krotnie tańsze od respiratorów"

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

KOMENTARZE
(2)
edzio pijak
2 lata temu
Był zbędny to oddali.Tak samo ludzie robią z wózkami,kulami i łóżkami.Ale się wysilili.
czes
2 lata temu
Błazenada. Za kwotę uzyskaną przez sprzedaż sprzętu jakiemuś kolekcjonerowi, można by kupić co najmniej kilka (może i kilkadziesiąt) nowych respiratorów
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić