REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Radosław Opas25.05.19 (13:51)

Rolnik szkodził pszczołom. Mieszkańcy zadzwonili na policję

W miejscowości Topola Osiedle (woj. Wielkopolskie) policjanci otrzymali niecodzienne zgłoszenie. Mieszkańcy poskarżyli się na rolnika, który w ciągu dnia dokonywał oprysków na polu. Są one groźne dla żyjących w okolicy pszczół.
Tomasz Kawka / East News

Na rolnika z Wielkopolski donieśli sąsiedzi. Prośby z ich strony o ograniczenie stosowania oprysków w ciągu dnia nie przyniosły żadnych rezultatów, dlatego też, wzburzeni ciągle powtarzającymi się opryskami w swoim mieście, postanowili oni w końcu zareagować i zawiadomić funkcjonariuszy policji.

Rolnik uniknął kary. Policjanci, którzy przyjechali na ulicę Spokojną, obok której miały odbywać się niezgodne z prawem opryski, zastali na miejscu jeżdżącego ciągnikiem mężczyznę. Jak się jednak okazało, nie zastali go oni na gorącym uczynku, dlatego jedyną kara jaką mogli w jego przypadku zastosować było pouczenie - donosi portal infostrow.pl.

REKLAMA

Mieszkańcy apelują o rozwagę. Proszą oni rolników, aby nie stosowali oprysków w porach dziennych, a najlepiej przeprowadzali je pod wieczór, ponieważ są one zagrożeniem dla życia znajdujących się w okolicy pszczół.

Zobacz też: Pszczoły w oczach. Niezwykły przypadek na Tajwanie

Pszczoły są chronione przez prawo. Kwestia stosowania oprysków przez rolników jest regulowana przez zapisane w ustawie oraz prawie unijnym przepisy. Można ich używać tylko w taki sposób, aby nie zagrażać zdrowiu człowiekowi, zwierzętom i środowisku naturalnemu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij