Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Aldona Brauła14.10.19 (06:22)

Turcja atakuje. Syria i Rosja na pomoc Kurdom

Kurdowie atakowani przez Turcję zawarli porozumienie z Syrią i Rosją. Już niedługo syryjskie siły rządowe mają wejść do miast Kobane i Manbidż w miejsce Amerykanów. Dzisiaj wojska USA wycofały się stamtąd z obawy przed ofensywą.
East News

Porozumienie zostało zawarte między Kurdami a Rosją i rządem Syrii z prezydentem Baszarem al-Asadem na czele. Kurdowie liczą, że dzięki temu uda im się powstrzymać zajęcie dwóch miast – Kobane i Manbidż przez Turcję.

Jak podają syryjskie media, wojska mają wkroczyć na te tereny w ciągu najbliższych 48 godzin. Dziś zaczęli się stamtąd wycofywać amerykańscy żołnierze. Szef Pentagonu Mark Esper ostrzegał w wywiadach, że ofensywa Turcji posuwa się dalej niż planowano. Zanim wojska USA wyjdą z Syrii, najpierw wycofają się na południe.

REKLAMA

Esper powiedział także, że sytuacja w Syrii jest dramatyczna i pogarsza się z godziny na godzinę. Kurdowie liczą, że nowo zawarte porozumienie pomoże zwalczyć Tureckie wojsko.

Kobane znajduje się w przygranicznym pasie o szerokości około 30 km. Jego zajęcie to jeden z głównych celów Turcji. Kobane to miasto bardzo istotne ze względu na wielomiesięczną obronę przed państwem islamskim w latach 2014 i 2015.Ostatecznie udało się wygrać Kurdom, co uznaje się za punkt zwrotny w wojnie z ISIS.

Zobacz także: Przeanalizowali szpiegowskie zdjęcia z czasów zimnej wojny. Oto co znaleźli

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij