Wiktor Woźniakowski| 
aktualizacja 

Rośliny - efektowna dekoracja wnętrza

0

Jakie rośliny stanowią najmodniejszą dekorację wnętrz? Kwiaty doniczkowe czy może bukiety z liści? Sztuczne czy prawdziwe? Na te pytania odpowiada ekspert w wystroju wnętrz Ewa Mierzejewska.

Rośliny - efektowna dekoracja wnętrza
(Shutterstock.com)

Po latach zapomnienia do łask - a także na nasze parapety - wracają sztuczne rośliny. Technika ich wytwarzania posunęła się do przodu na tyle, że rozpoznanie, czy kwiat jest sztuczny, czy prawdziwy, to prawdziwe wyzwanie. - Sztuczne rośliny są w tej chwili tak piękne i perfekcyjnie wyprodukowane, że trudno jest je odróżnić od pachnącego oryginału - podkreśla Ewa Mierzejewska.

Sztuczne rośliny przydają się szczególnie w chłodnych porach roku – żywe kwiaty są wtedy droższe. Wśród żywych roślin, szczególnie modnych ostatnio we wnętrzach, Ponadto, wracając do wątku modnego urządzania wnętrz, Ewa Mierzejewska tłumaczy: „Teraz jest wiefikusy, monstery, możemy robić też bukiety z liści roślin zielonych”.

Prócz sztucznych roślin, można wykorzystać także prawdziwe. Oczywiście granicą ich użycia jest tylko i wyłącznie wyobraźnia! Otóż można wykorzystać specjalne podłoże, na którym rośnie mech, po czym ustawić je na sztaludze. Wystarczy tylko pamiętać o odpowiedniej wilgotności powietrza w mieszkaniu i można cieszyć się żywym, zielonym mchem. Modne jest również trzymanie roślin w menzurkach lub słojach. Jednak aby dowiedzieć się o tym więcej, koniecznie obejrzyjcie zamieszczone wideo!

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić