Piotr Kalsztyn| 

Rozbili śmigłowiec podczas szkolenia. 2 żołnierzy nie żyje

84

Wypadkowi uległ helikopter szturmowy Apache. Wojskowi sprawdzają, co poszło nie tak.

Rozbili śmigłowiec podczas szkolenia. 2 żołnierzy nie żyje
(Domena publiczna)

Helikopter rozbił się podczas rutynowego lotu szkoleniowego. Do tragedii doszło w Narodowym Centrum Szkoleniowym w kalifornijskim Fort Irwin. Zginęli obaj piloci. Jeszcze nie podano ich nazwisk.

Na razie nie wiemy dlaczego doszło do wypadku. Pentagon prowadzi obecnie dochodzenie mające wyjaśnić jego przyczyny – czytamy w "Fox News". Przedstawiciele wojska tłumaczą, że z tego powodu nie podają również żadnych szczegółów dotyczących katastrofy. Według nieoficjalnych informacji załoga śmigłowca miała ćwiczyć stan gotowości bojowej.

Śmigłowiec należał do 4. Dywizji Piechoty amerykańskiego wojska w Kolorado. Został wysłany do Kalifornii w ramach regularnej rotacji treningowej.

Zobacz także: Zobacz także: Wypadek na manewrach ZAPAD-2017

Amerykanie od pewnego czasu narzekają na szkolenie. W listopadzie William Gayler, szef lotnictwa wojskowego, powiedział w Kongresie, że liczba godzin, które piloci spędzili w powietrzu była najniższa od 30 lat. Obwinia się za to cięcia budżetowe w amerykańskiej armii. Wojskowi zwracają również uwagę, że ze względu na mniejsze fundusze, topnieje przewaga militarna nad Rosją i Chinami.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić