o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Schabowy dla posła. Kotlet za 12 złotych budzi oburzenie

397
Podziel się

Posłowie zarabiają krocie, ale za posiłki w miejscu pracy płacą mniej niż przeciętny Kowalski. Kotlet schabowy w zestawie kosztuje w Sejmie 12 złotych. Zapytaliśmy Polaków, co sądzą o cenach panujących w sejmowej restauracji.

schabowy sejm restauracja
schabowy sejm restauracja (iStock.com)
bEDEYWgR

Zestaw obiadowy w restauracji na Wiejskiej, na który składają się kotlet schabowy, zupa i kompot, kosztuje zaledwie 12 zł.

To cena wyjątkowo niska jak na obiad w Warszawie. I nawet jeśli posłowie gremialnie rzucą się na kotlety, to nie ma obaw, że schabowego dla kogoś zabraknie. To efekt niedawnej inwestycji.

Jak ujawnił "Fakt", nowa marszałek Sejmu, Elżbieta Witek, zdecydowała jakiś czas temu o zakupie dwóch specjalnych maszyn do rozbijania mięsa na schabowe. Są one w stanie wyprodukować nawet 1200 schabowych na godzinę. Posłów w Sejmie jest 460, więc godzina pracy kotleciarek w zupełności wystarczy, żeby wszyscy najedli się do syta.

bEDEYWgT
Zobacz także: Zobacz też: Jak smażyć schabowego. Jedna, kluczowa zasada

Nie tylko poseł będzie syty, ale i jego portfel cały – przy uposażeniu poselskim wynoszącym 9892,30 zł każdy poseł może się codziennie spokojnie stołować na Wiejskiej. Za 31 takich obiadów w miesiącu zapłaci tylko 372 zł.

Co na to Polacy? Z naszego badania, jakie przeprowadziliśmy na panelu Ariadna, wynika, że 67 proc. Polaków uważa, że cena zestawu obiadowego w sejmowej restauracji jest za niska. Według 19 proc. respondentów jest w sam raz, a tylko 4 proc. twierdzi, że jest za wysoka.

bEDEYWgZ

Ceny na Wiejskiej nie podobają się zarówno elektoratowi PiS, jak i PO. Wśród tych pierwszych jest jednak więcej osób, które są w stanie przełknąć koszt sejmowego schabowego. 62 proc. wyborców PiS uważa, że obiady w Sejmie są zbyt tanie, podczas gdy w przypadku wyborców PO odsetek tych, którzy mówią "nie" takiemu cennikowi, wynosi 82 proc.

A jakie jest Wasze zdanie? Czy posłowie powinni płacić więcej za obiady? Czekamy na Wasze komentarze.

Przeczytaj też:

bEDEYWha

Nota metodologiczna:
Badanie na panelu Ariadna. Próba ogólnopolska licząca N=1068 osób w wieku od 18 lat wzwyż. Struktura próby dobrana wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI.
Termin realizacji: 20 – 24 września 2019 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEDEYWhu
KOMENTARZE
(397)
Eko
2 lata temu
Tam tanio nie zjedzą to zjedzą na koszt podatnika 10 razy drożej na mieście .Dajcie im te schabowe za 12 na zdrowie złodzieją
Kucharz
2 lata temu
Za Po taki zestaw kosztował 6 zł
janusz
2 lata temu
Posłowie PiS powinni jadać za darmo, a pani Pawłowicz podwójny schabowy gratis i jeszcze coś na wynos do domu też gratis, pozostali płacą .
bEDEYWhv
Kowalski
2 lata temu
Ja też mogę się tam posilać?
Nie zgadzam s...
2 lata temu
Mój sąsiad kupił nowe spodnie a ja nie!
JAR
2 lata temu
NIE ROZUMIE O CO TU CHODZI Z TYM KOTLETEM??????.U MNIE NA OSIEDLU W BARZE KOTLET SCHABOWY NIE KOSZTUJE WIĘCEJ.
dieta
2 lata temu
to jest "dieta poselska" szkoda ze taka dieta nie jest fundowana pacjentom w szpitalach...
Dorota
2 lata temu
Zestawy obiadowe w wielu miejscach ( np. uczelnie, korporacje, fabryki, itp. w Krakowie wahają się w przedziale od 12 do 19 złotych. Im więcej takich posiłków się wydaje tym mniejsza cena. I to jest logiczne, a nie to kto ile ma pensji, czy kasy!!!!!!! Jak idziemy do restauracji to nikt nas nie pyta ile zarabiamy, gdy płacimy za wybrane danie ( np. 300, czy więcej złotych)!!!!!!!! I jeszcze jedno spostrzeżenie. Najwięcej żywności, np. chleba marnują ludzie starsi, emeryci i renciści i permanentnie wyrzucają kromki, a nawet całe bochenki na skwery ( też w Krakowie). Nikt im tego nie zabrania - a szkoda, ponieważ chleb szkodzi ptakom i nikt ich nie pyta dlaczego to robią skoro skarżą się, że nie wystarcza im na życie. Pasjonatom życzę miłego zaglądania do cudzych kieszeni!!!!!
Bob56
2 lata temu
Co za głupoty? Mieszkam niedaleko Kościerzyny(pomorskie). W mieście jest miejsce gdzie za 12 złotych każdy może zjeść cały obiad. Taki, albo większy schabowy plus zupa. Porcje są tej wielkości że ja nie daję rady zjeść wszystkiego. I nie jest to placówka charytatywna tylko dochodowa. Niech Księstwo warszawskie trochę zejdzie na ziemię. Zarabiają niebotyczne sumy i wydają niebotyczne sumy. Nie potrafią zrozumieć że schabowy może się opłacać za 12 PLN. Warszawa powinna zostać izolowana.
Druh Boruch
2 lata temu
Ej tam ,ej tam . Taka jedna nienażarta posłanka to i sałatkę na sali sejmowej wmłóci.
wedkarz123
2 lata temu
po cholerę dwie kotleciarki jak jedna zaspokoi ich potrzeby żeby za NASZE zjeść po trzy kotlety. Czyżby brali do domu? Zawsze to kolejne oszczędności na które my nie mamy szansy
mario
2 lata temu
Dla mnie to skandal...jak tak można , na dodatek trzeba pamiętać że mają dodatek do każdego posiłku który idzie z naszej kieszeni. Nażryjcie się wieprze.!!!!!!!!
jan
2 lata temu
w Kudowie Zdroju to stawka całodziennego wyżywienia kuracjusza
bEDEYWhn
Chłop
2 lata temu
Schabowy dobry jest, lepszy niż ośmiorniczki.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić