Schabowy dla posła. Kotlet za 12 złotych budzi oburzenie

466

Posłowie zarabiają krocie, ale za posiłki w miejscu pracy płacą mniej niż przeciętny Kowalski. Kotlet schabowy w zestawie kosztuje w Sejmie 12 złotych. Zapytaliśmy Polaków, co sądzą o cenach panujących w sejmowej restauracji.

schabowy sejm restauracja
schabowy sejm restauracja (iStock.com)

Zestaw obiadowy w restauracji na Wiejskiej, na który składają się kotlet schabowy, zupa i kompot, kosztuje zaledwie 12 zł.

To cena wyjątkowo niska jak na obiad w Warszawie. I nawet jeśli posłowie gremialnie rzucą się na kotlety, to nie ma obaw, że schabowego dla kogoś zabraknie. To efekt niedawnej inwestycji.

Jak ujawnił "Fakt", nowa marszałek Sejmu, Elżbieta Witek, zdecydowała jakiś czas temu o zakupie dwóch specjalnych maszyn do rozbijania mięsa na schabowe. Są one w stanie wyprodukować nawet 1200 schabowych na godzinę. Posłów w Sejmie jest 460, więc godzina pracy kotleciarek w zupełności wystarczy, żeby wszyscy najedli się do syta.

Zobacz także: Zobacz też: Jak smażyć schabowego. Jedna, kluczowa zasada

Nie tylko poseł będzie syty, ale i jego portfel cały – przy uposażeniu poselskim wynoszącym 9892,30 zł każdy poseł może się codziennie spokojnie stołować na Wiejskiej. Za 31 takich obiadów w miesiącu zapłaci tylko 372 zł.

Co na to Polacy? Z naszego badania, jakie przeprowadziliśmy na panelu Ariadna, wynika, że 67 proc. Polaków uważa, że cena zestawu obiadowego w sejmowej restauracji jest za niska. Według 19 proc. respondentów jest w sam raz, a tylko 4 proc. twierdzi, że jest za wysoka.

Ceny na Wiejskiej nie podobają się zarówno elektoratowi PiS, jak i PO. Wśród tych pierwszych jest jednak więcej osób, które są w stanie przełknąć koszt sejmowego schabowego. 62 proc. wyborców PiS uważa, że obiady w Sejmie są zbyt tanie, podczas gdy w przypadku wyborców PO odsetek tych, którzy mówią "nie" takiemu cennikowi, wynosi 82 proc.

A jakie jest Wasze zdanie? Czy posłowie powinni płacić więcej za obiady? Czekamy na Wasze komentarze.

Przeczytaj też:

Nota metodologiczna:
Badanie na panelu Ariadna. Próba ogólnopolska licząca N=1068 osób w wieku od 18 lat wzwyż. Struktura próby dobrana wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI.
Termin realizacji: 20 – 24 września 2019 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić