REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 30 minut temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Łukasz Dynowski02.09.19 (07:39)

Kościół a edukacja seksualna w szkołach. Polacy mówią "nie!" [BADANIE]

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego wraca temat edukacji seksualnej w polskich szkołach. Niedawno episkopat wystosował w tej sprawie apel do rodziców. Zapytaliśmy Polaków, czy Kościół katolicki powinien mieć wpływ na program edukacji seksualnej.
iStock.com

Apel miał związek z planowanym finansowaniem przez niektóre samorządy dodatkowych zajęć z edukacji seksualnej w szkołach.

Warto zainteresować się tym, co dzieje się w szkołach, jakiego typu zajęcia są organizowane, kto je prowadzi i jakie treści przekazuje – mówił przed rozpoczęciem roku szkolnego biskup Marek Mendyk.

REKLAMA

Biskup przypomniał, że rodzice mogą składać specjalne oświadczenie w szkołach. Ma ono na celu "uzyskanie pewności, że dzieci nie wezmą udziału w zajęciach, podczas których będą im przekazywane treści niezgodne z wyznawanym systemem wartości oraz wykraczające poza podstawę programową obowiązującą na danym etapie kształcenia".

Edukacja seksualna to w Polsce temat tabu. "Warto zacząć od dwulatka"

Temat edukacji seksualnej w szkołach zawsze budzi emocje. Po słowach biskupa Mendyka niektórzy komentowali, że "prędzej puszczą swoje dzieci na takie zajęcia niż na religię".

Z naszego badania przeprowadzonego na panelu Ariadna wynika, że większość Polaków nie chce, aby Kościół katolicki miał wpływ na program edukacji seksualnej. Przeciwnych temu jest 72 proc. badanych, z czego 53. zdecydowanie przeciwnych.

Za tym, żeby kościół miał wpływ na program edukacji seksualnej, opowiada się 15 proc. respondentów, w tym 9 proc. zdecydowanie.

Różnice są widoczne w zależności od elektoratu. Aż 86 proc. wyborców Platformy Obywatelskiej mówi, że Kościół nie powinien mieć wpływu na program edukacji seksualnej, podczas gdy w przypadku Prawa i Sprawiedliwości przeciwnych jest 61 proc. pytanych. Za wpływem kościoła na program opowiada się natomiast 28 proc. elektoratu PiS i 7 proc. elektoratu PO.

Ariadna

A jakie jest Wasze zdanie? Czy Kościół katolicki powinien mieć wpływ na program edukacji seksualnej w szkołach? Czekamy na Wasze opinie.

Nota metodologiczna:
Badanie na panelu Ariadna.
Próba ogólnopolska licząca N=1043 osób w wieku od 18 lat wzwyż. Struktura próby dobrana wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania.
Metoda: CAWI. Termin realizacji: 23 – 27 sierpnia 2019 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij