Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Skandal w polskim banku. "Nie będzie mnie Żydówka obsługiwać"

128
Podziel się:

Do przykrego incydentu doszło w jednym z łódzkich banków. Jeden z klientów zażądał, by obsłużyła go inna pracownica banku, bo tę podejrzewał o żydowskie pochodzenie.

Skandal w polskim banku. "Nie będzie mnie Żydówka obsługiwać"
(Fotolia)

Klient zażądał zdjęcia naszyjnika. Mężczyzna w średnim wieku, którego obsługiwała pani Marta, zwrócił uwagę na jej naszyjnik. Był to łańcuszek z gwiazdą Dawida. Argumentował, że praca to nie miejsce na demonstrowanie swoich przekonań religijnych i uparcie powtarzał, że musi go ściągnąć.

Mam do siebie duży dystans. Ale nigdy w życiu tak się nie czułam. Mężczyzna był zdenerwowany i oburzony. To nie był młody człowiek ubrany w koszulkę z agresywnym napisem, ale wykształcony mężczyzna, który wykonuje zawód powszechnie uznawany za prestiżowy - twierdzi pani Marta.

Gdy pracownica odmówiła, domagał się rozmowy z kierownikiem placówki. Poprosił o przedstawienie się i zapowiedział, że złoży na nią skargę. Dodał: "Nie będzie mnie Żydówka obsługiwać" i naciskał, by operacjami na jego rachunku zajęła się inna osoba.

Mężczyzna zaczął fotografować aparatem w telefonie naszyjnik. Pomimo tego pani Marta zaczęła wykonywać operacje na jego rachunku, o które poprosił wcześniej.. Klient w tym czasie rozmawiał z kimś przez telefon i z oburzeniem relacjonował, że „to niewiarygodne, iż obsługuje go Żydówka”.

No nie uwierzysz. W banku jestem i jakaś Żydówka tu jest i mnie obsługuje. No tak. Oczywiście. Składam dziś skargę - miał powiedzieć mężczyzna.

Pani Marta poinformowała o zdarzeniu pracodawcę. Zapytała, czy system monitoringu rejestruje dźwięk. Dyrekcja obiecała pomoc w przygotowaniu doniesienia do prokuratury. A ponieważ dane klienta są objęte tajemnicą, bank najpierw zgłosi sprawę na policję, która wystąpi o jej uchylenie.

*Szybka reakcja Rzecznika Praw Obywatelskich. * Pani Marta opisała całe zdarzenie na portalu Forum Żydów Polskich. Na adres redakcji przyszła odpowiedź rzecznika.

Jestem głęboko poruszony sprawą zachowania się jednego z klientów banku. Chciałbym przy tej okazji przekazać moje wyrazy wsparcia autorce listu, pracownicy banku, która choć została potraktowana w sposób skandaliczny, zachowała się z należną powagą i kulturą - pisze w liście do redakcji Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar.

Autor: Sylwia Owca

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(128)
Xxxx
4 miesiące temu
Nie trzymam pieniędzy w bankach...bo ich nie mam
I ciebie mamy...
5 lata temu
Ii
jok
6 lat temu
Moim zdaniem facet ma jaja, skoro ośmielił się na to zwrócić uwagę w dzisiejszych czasach nad Wisła. Dziwne tylko, ze się dziwił. Niewykluczone, ze znakomita większość jej szefów, jest "z tej właśnie parafii" także.:) Komu chciał się skarżyć.
dfyguhjik
6 lat temu
Lepiej poczytać o tym kim jest redaktor naczelna forum żydów polskich i wiadomo, że to jedna wielka manipulacja
goscxl
6 lat temu
nie widziałem nigdy u osób pochodzenia żydowskiego łańcuszka na szyj z Gwiazdą Davida . U Katolików tak mają łańcuszki swojej wiary . Nie jest podane co to za klient banku . Możliwe że to zmyślona sytuacja dla potrzeby szkalowania Polaków .
widz
6 lat temu
Komentarze wyraźnie wskazują na zbliżającą się totalna wojnę.
Bartek
6 lat temu
A ja w firmie zabraniam nosić krzyżyki. Nie ma potrzeby drażnić innowierców !
chyba był naj...
6 lat temu
w pracy niech sobie zarząda zdjęcia krzyża ze ściany
gratuluje wyb...
6 lat temu
no i mamy panie jarku mamy komunistów żydów, złodziei, drugi i kolejne sorty :) mamy jarku mamy dobra zmiana ?
Kris
6 lat temu
z jednej strony kobieta nie powinna w pracy manifestować swojej przynależności do narodu nie przez wszystkich lubianego w naszym kraju, z drugiej facet nie powinien zachowywać się jak jakiś burak. Kultura i powściągliwość wskazana z obydwu stron. Zorganizowany przez PO i GW (michnik, lewactwo, genderyści, zboczeńcy i podobne kreatury) przemysł pogardy dla wszystkich myślących inaczej daje owoce....
MHD
6 lat temu
prowokacja !. Pozatem: "klient to nasz pan", chyba, że banki już plują na klientów.
iop
6 lat temu
fikcja
Zdziwiony
6 lat temu
Przecież to prywatna sprawa tego klienta , być może ma jakieś osobiste uprzedzenia do żydów , czy zmiana obsługującej go pracownicy banku to dla banku problem ? przecież to klient ma być zadowolony z obsługi ,a z tego co czytam żadne epitety nie padły ,klient po prostu nie chciał być obsługiwany przez osobę demonstrującą żydowskie pochodzenie .
Polak
6 lat temu
A co żydzi to święte krowy. Im wolno nas wyzywać od nazistów i jawnie wypowiadać się że " zabili by nas " . Obejrzyjcie sobie : " ZNIESŁAWIENIE, CZYLI PRAWDA O TZW. ANTYSEMITYZMIE " zobaczycie jak żydzi nas postrzegają i jak sami Izraelczycy mówią o tzw. żydach.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić