o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Spłonęło już 4 tys. ha Biebrzańskiego Parku Narodowego. Rząd zapowiada wsparcie

7
Podziel się

Żywioł chłonie Biebrzański Park Narodowy. Strażacy wciąż walczą z pożarem, a sytuację komplikuje to, że już w poniedziałek skończyły się fundusze na ich prace. Dobra wiadomość jest taka, że pomoc zadeklarował rząd.

Park w Biebrzy wciąż płonie. Rząd ma pomóc
Park w Biebrzy wciąż płonie. Rząd ma pomóc (Facebook, Biebrzański Park Narodowy)
bEsnrUiJ

Doniesienia z Biebrzy są bardzo niepokojące. "Ze smutkiem informujemy, że pożar nadal się rozprzestrzenia, niestety w różnych kierunkach" - informowali przedstawiciele Biebrzańskiego Parku Narodowego w środę kilka chwil przed godziną 11. Pożar pochłonął już 4 tys. hektarów parku.

Jak informuje Radio Zet, z żywiołem walczy 120 strażaków. Na miejsce zadysponowane zostały też zastępy z Poznania i Krakowa. Prowadzenie akcji utrudnia położenie parku. Przewiduje się, że gaszenie ognia potrwa co najmniej kilka tygodni.

Zobacz także: Biebrzański Park Narodowy w ogniu. Płonie największy rezerwat w Polsce

bEsnrUiL

Pożar w Biebrzańskim Parku Narodowym. Premier reaguje

Szef rady ministrów Mateusz Morawiecki zdecydował się wesprzeć strażaków próbujących okiełznać straszliwy żywioł.

Zarządziłem na dzisiaj odprawę służb i podjąłem decyzję o przekazaniu dodatkowych środków rezerwy budżetowej na ratowanie Biebrzańskiego Parku Narodowego. Zmagamy się z żywiołem ognia, który trawi ten park - poinformował w środę Morawiecki za pośrednictwem Facebooka.

bEsnrUiR

W ratowanie parku włączył się też minister środowiska. "Poleciłem przesunąć śmigłowce z floty Lasów Państwowych z innych części Polski do dyspozycji Straży Pożarnej w walce z pożarem Biebrzańskiego Parku Narodowego. W miejscach, z których przesuwamy sprzęt, w stan wyższej gotowości są postawione jednostki PSP" - napisał Michał Woś na Twitterze.

Wsparcie rządu i wszystkich osób o wielkim sercu jest bardzo ważne. Tym bardziej, jeśli weźmiemy pod uwagę, że władze Biebrzańskiego Parku Narodowego już w poniedziałek alarmowały, że nie mają pieniędzy na gaszenie pożaru.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bEsnrUjm
KOMENTARZE
(7)
Tomek
rok temu
W takiej sytuacji wysyła się wojsko do pomocy z ciężkim sprzętem oraz uruchamia się samoloty gaśnicze robi się też pasy
Natka
rok temu
Źle się dzieje, już na tym świecie, to fakt 😔
Kaneh
rok temu
4000ha juz splonelo i tylko 120 strazakow?
bEsnrUjn
Pogodynki
rok temu
A było mówione, że będzie sucho, oj sucho, bo jak gospodarka staje i samoloty nie latają tak tak się kończy ta regeneracja skorupy ziemskiej, że zieleni ubywa i w efekcie o tlenu, naród ostrzegał jakie będą skutki tej afery koronawirusowej.
Hunter
rok temu
Dlaczego władze Parku mają wykładać fundusze na akcję gaszenia Parku NARODOWEGO??? Jaki brak pieniędzy na gaszenie pożaru??? Jakie zbiórki na ten cel ??? To jakaś paranoja!!! Obowiązkiem PSP jest prowadzić akcję do skutku lub do ulewnych deszczów, które pomogą zlikwidować problem. Dość wyręczania nieudolnego rządu przez obywateli! Ile można???
Bat Chłopski
rok temu
Jak rząd oferuje pomoc, to nie należy korzystać, bo zniszczenia będą jeszcze większe.
Majka😘
rok temu
Filmy i seriale online polecam zwłaszcza na wieczorne nudy sprawdzona stronka https://ô.cc/Filmyiserialee
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić