Sprzedawał podrabiany mocz wielbłądów, sanepid zamknął mu sklep

Napój z mleka i moczu wielbłąda uważany jest przez muzułmanów za produkt leczniczy. Jeden ze sprzedawców z Arabii Saudyjskiej postanowił oszukać swoich klientów i do butelek nalewał... swój własny mocz. Lokalny sanepid zdecydował o zamknięciu sklepu.

Sprzedawał podrabiany mocz wielbłądów, sanepid zamknął mu sklep
(flickr.com)

Inspektorzy saudyjskiego sanepidu skonfiskowali ponad 70 napełnionych butelek. Miała to być tradycyjna wielbłądzia uryna. Szybko okazało się, że butelki są napełnione moczem, ale właściciela, a nie wielbłąda.

Muzułmanie wierzą, że picie wielbłądziego mleka i uryny może ich uzdrowić. Korzyści płynące z picia wielbłądziego moczu opisane są w Koranie, a także w świętych pismach - hadisach. Ludzie wierzą, że to pomoże im wyleczyć choroby takie jak żółtaczka, nowotwór, pasożyty i łupież.

Prorok nakazał im podejść do stada wielbłądów i napić się z nich mleka i uryny. Oni poszli, wypili i potem byli zdrowi – można przeczytać w Koranie.

Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega przed piciem moczu zwierząt. Picie takich płynów może sprzyjać rozprzestrzenianiu się wielu chorób. Na oficjalniej stronie WHO możemy znaleźć ostrzeżenie.

Należy przestrzegać zasad higieny żywności. Ludzie powinni unikać picia surowego mleka wielbłąda lub jego moczu.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić