REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 11 minut temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Barbara Jaros13.02.19 (21:12)

Sri Lanka przywraca karę śmierci. Rekrutacja dla katów

Władze Sri Lanki rozpoczęły bezkompromisową i krwawą walkę z handlem narkotykami. Zamierzają wieszać dilerów. Ministerstwo sprawiedliwości właśnie szuka profesjonalnych katów.
iStock.com

Ogłoszenie o pracę pojawiło się w gazecie rządowej "Daily News". Od kandydatów na stanowisko oczekuje się "siły psychicznej" i "nieskazitelnej postawy moralnej". Udział w rekrutacji mogą wziąć wyłącznie mężczyźni w wieku od 18 do 45 lat. Przewidywane wynagrodzenie jest wyższe niż średnia w budżetówce i wynosi w przeliczeniu 790 zł miesięcznie.

Władze szukają dwóch pracowników. Do ich zadań należeć będą egzekucje przez powieszenie. Po trwającym 43 lata moratorium śmierć z ręki katów może ponieść 1299 więźniów, w tym 48 skazanych za przestępstwa narkotykowe - donosi "The Times".

REKLAMA

Prezydent Maithripala Sirisena zapowiada szybkie wznowienie egzekucji. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsze z nich mają mieć miejsce w ciągu dwóch miesięcy. Rządzący zaapelował też do organizacji obrony praw człowieka, by nie stawały mu na drodze.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Płynna amfetamina. CBŚP zlikwidowało laboratorium i dwie plantacje

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij