REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 31 minut temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Dagmara Smykla17.01.19 (17:10)

Chiński "ojciec chrzestny" stracony

Przedsiębiorczość "biznesmena" z małej miejscowości sprawiła, że był odpowiedzialny za ponad 33 proc. metamfetaminy dostępnej na chińskim rynku.
Zhang Guojun Xinhua / eyevine / East News

Był przewodniczącym miejscowej komórki partii komunistycznej. Cai Dongjia, zwany przez chińskie media "ojcem chrzestnym metamfetaminy" został stracony. Dwa lata po wyroku skazującym go na śmierć za produkcję i przemyt narkotyków, a także ochronę innych przestępców.

Przydomek zawdzięczał troskliwości o los podwładnych. Według śledczych zamierzał wyprodukować 180 kg metamfetaminy i zaproponować ją w ramach łapówki za uwolnienie aresztowanych wspólników.

REKLAMA

Został zatrzymany w grudniu 2013 roku. W ramach wielkiej akcji ponad 3 tys. funkcjonariuszy policji i oddziałów grup paramilitarnych wczesnym rankiem zrobiło nalot na miejscowość Boshe w prowincji Guangdong. Aresztowano 180 podejrzanych, w tym samego bossa - przypomina BBC.

Na miejscu odkryto trzy tony metamfetaminy. Znaleziono również pół tony ketaminy, związku używanego w medycynie i weterynarii do znieczulania przedoperacyjnego.

Jego wioska jest od lat znana z produkcji narkotyków. Założona w XIII wieku Boshe jest odpowiedzialna za ponad 33 proc. dostępnej w Chinach metamfetaminy. Według śledczych za rządów Dongjia około 20 proc. rodzin mieszkających w wiosce zajmowało się produkcją lub handlem narkotykami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Akcja CBŚP. Z Holandii zamiast butów przyjechały narkotyki

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij