REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
oprac. Krystian Winogrodzki10.12.18 (10:30)

Sukces kliniki Budzik dla dorosłych. Wybudzono kolejnego pacjenta

Olsztyńska klinika Budzik dla dorosłych wybudziła ze śpiączki kolejnego pacjenta. To już dziesiąta osoba. 46-letni mężczyzna trafił na rehabilitację po wypadku na rowerze, który miał miejsce we wrześniu.
Tomasz Waszczuk / PAP

Szczęśliwcem jest pan Artur z Lublina, który trzy miesiące temu zapadł w śpiączkę po wypadku, który miał podczas jazdy na rowerze. To już dziesiąty pacjent, który został wybudzony w olsztyńskiej klinice Budzik dla dorosłych - informuje portal rmf24.pl. Mężczyzna szpital opuścił na własnych nogach.

Klinika w Olsztynie działa od grudnia 2016 r. Od stycznia ma kontrakt z NFZ. To jedyna tego typu placówka w Polsce. Maksymalnie może być w niej leczonych osiem osób, ale zainteresowanie jest znacznie większe, wielokrotnie przekraczające możliwości szpitala. W najbliższym czasie planowana jest jego rozbudowa i dostawienie kolejnych sześciu łóżek. Lekarze otrzymują od rodzin nawet kilkaset podań.

REKLAMA

Do pierwszego wybudzenia w placówce doszło na początku czerwca ub.r. Był to 50-letni mężczyzna, który zapadł w śpiączkę po wypadku na nartach. Pozostawał nieprzytomny przez pół roku. Olsztyńscy lekarze od dawna zajmują się badaniem osób w śpiączkach. Dotąd przeprowadzono już m.in. kilkanaście operacji polegających na wszczepieniu stymulatorów dla osób pozostających w śpiączkach.

Zobacz także: Wykorzystujesz tylko 10% mózgu? Jeśli tak, to powinieneś być martwy

Źródło: rmf24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij