wb| 

Triduum Paschalne w domu. Abp Stanisław Gądecki apeluje do wiernych

0

Najbliższe święta wielkanocne, a więc i okres Triduum Paschalnego wierni będą musieli spędzić w zdecydowanej większości w domach. Abp Stanisław Gądecki apeluje, aby pamiętać o istocie oraz sensie nadchodzących dni.

Abp Stanisław Gądecki zaapelował do wiernych odnośnie sposobu przeżywania najbliższych świat
Abp Stanisław Gądecki zaapelował do wiernych odnośnie sposobu przeżywania najbliższych świat (PAP, Leszek Szymański/PAP)

To będą wyjątkowe święta, jednak nie z powodu, którego można by było oczekiwać. Obostrzenia obowiązujące na terenie Polski w zasadzie wykluczają udział wiernych w obrzędach liturgicznych związanych z Wielkanocą. Wielu z nas nie będzie mogło również spotkać się w tym czasie ze swoimi najbliższymi.

Odczuwamy niepokój związany z niepewną przyszłością, doskwiera nam brak możliwości bezpośredniego kontaktu z rodzinami i przyjaciółmi. Poważnie ograniczona została możliwość naszego udział w liturgiach i życiu parafii. W nadchodzących dniach Kościół chce przynosić nam pocieszenie i nadzieję płynącą z Ewangelii – powiedział abp Stanisław Gądecki.

Gądecki apeluje do wiernych, aby nie ustawali w modlitwie. Zwrócił się, aby szczególnie w Wielki Czwartek zawierzyć Bogu prośby związane z zakończeniem epidemii koronawirusa oraz aby pamiętać w tym dniu o wszystkich księżach.

Szczególnie w Wielki Czwartek prośmy Boga o ustanie pandemii i przywrócenie możliwości powszechnego udziału w Mszach Świętych w naszych kościołach. W tym dniu, w którym rozważamy również ustanowienie sakramentu kapłaństwa, módlmy się za księży, aby w sposób święty wypełniali swoje powołanie i byli świadkami zmartwychwstałego Chrystusa – podkreślił.

Triduum Paschalne "Epidemia nie zabierze nam czasu łaski"

Arcybiskup wyraził swoją ogromną wdzięczność wszystkim parafiom, które umożliwiają oglądanie mszy za pomocą środków masowego przekazu. Podziękował jednocześnie tym, którzy przy użyciu technologii pozostają w stałym kontakcie z wiernymi. Gądecki prosi, aby nie zapomnieć o istocie i sensie nadchodzących dni.

Zapraszam do odmawiania w domach Drogi Krzyżowej i różańca oraz czytania Pisma Świętego. Możemy włączyć się również w modlitwę Kościoła, odmawiając w tych dniach Liturgię Godzin. Epidemia nie może nam zabrać świętego czasu łaski - zakończył kapłan.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić