Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 

Tych pozycji mężczyźni powinni unikać. Mogą uszkodzić penisa

99

"Na jeźdźca" to tylko jedna z niebezpiecznych pozycji, które mogą dla mężczyzn skończyć się potwornym bólem. Oddanie kontroli partnerce może spowodować zbyt duże tarcie, a to z kolei doprowadzi nawet do pęknięcia członka - twierdzą brazylijscy naukowcy, którzy opublikowali wyniki swoich badań w medycznym czasopiśmie "Advances in Urology".

Passionate couple in the bedroom
Passionate couple in the bedroom (iStock.com)

Tego typu przypadków na całym świecie jest ok. 2 tys. rocznie. Związanych właśnie z pozycją, gdzie to kobieta znajduje się na górze była prawie połowa wszystkich zgłoszeń. Naukowcy przestrzegają jednak, że to nie jedyna seksualna igraszka, która dla panów może skończyć się wstydliwą wizytą u lekarza.

Za 30 proc. wypadków odpowiada pozycja "na pieska". Siła, jakiej używa się w niej do uprawiania seksu jest szczególnie niebezpieczna. To ona może spowodować bolesne wygięcie członka - twierdzą naukowcy.

Pozostałe przypadki są spowodowane pozycją misjonarską. Wydaje się ona najbezpieczniejszą z najchętniej wybieranych przez mężczyzn.

Gdy podczas uniesień zbyt mocno się zapominamy, istnieje wielkie niebezpieczeństwo, że mężczyzna się zapomni, a jego penis wygnie pod kątem, pod którym nie powinien - komentuje dr Melissa Cox, współautorka raportu.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić