Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

U 101-latka zdiagnozowano koronawirusa. Tydzień później wyzdrowiał

34

Pan Dai obchodził w lutym swoje 101. urodziny. Niedługo później u Chińczyka zdiagnozowano zarażenie koronawirusem. Mężczyzna trafił do szpitala w Wuhan. Po tygodniu testy wykazały negatywny wynik.

U 101-latka zdiagnozowano koronawirusa. Tydzień później wyzdrowiał
(Getty Images, TPG)

Jak podaje "Daily Mail', pan Dai został już wypisany ze szpitala w Wuhan. 101-latek wyzdrowiał zaledwie w ciągu tygodnia, jednak spędził jeszcze 14 dni pod obserwacją. Li Lai, opiekunka mężczyzny, powiedziała mediom, że starszy pan był w dobrym humorze, kiedy opuszczał placówkę.

Często mówił o swojej 92-letniej żonie. Powiedział, że wkrótce musi mu się poprawić, aby mógł wrócić do domu i się nią zaopiekować – "Daily Mail" cytuje Li Lai.

Kiedy starszy mężczyzna przy wypisywaniu zdradził lekarzowi, ile ma lat, ten był bardzo zaskoczony. Następnie uniósł kciuk do góry w geście zwycięstwa.

Ile lat miał najstarszy pacjent zarażony koronawirusem?

Pan Dai jest najstarszym pacjentem, u którego zdiagnozowano koronawirusa. Poprzednia rekordzistka, Hu Hanyinga, miała 98 lat i trafiła do szpitala razem ze swoją 54-letnią córką. Mimo że obie kobiety zostały przywiezione w stanie krytycznym, ostatecznie odzyskały zdrowie i opuściły już placówkę medyczną.

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Spokojnie, te liczby pokazują prawdę

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić