Dagmara Smykla| 
aktualizacja 

Warszawa. Atak neonazistów w centrum miasta

1171

Na warszawskiej "patelni" grupa młodych mężczyzn miała zaatakować wolontariuszy Food Not Bombs rozdających ciepłe posiłki bezdomnym. Według organizacji za atakiem w centrum Warszawy stoją neonaziści. Mężczyźni mieli zaczepiać przechodniów i hajlować w metrze.

warszawa neonaziści
warszawa neonaziści (Facebook.com, @FNBWarszawa)

Cotygodniowy zwyczaj rozdawania posiłków przerwał napad młodych mężczyzn. Organizacja Food Not Bombs opublikowała na Facebooku nagranie pokazujące atak na wolontariuszy stojących przy wejściu do metra Centrum w Warszawie. Trzech mężczyzn zerwało plakat informujący o rozdawaniu bezpłatnych posiłków potrzebującym i wszczęło awanturę z wolontariuszami.

Chłopcy agresywnie mówili, że pomagamy nierobom i nieudacznikom oraz, że oni kochają wojnę i Hitlera, dlatego są przeciwni naszej akcji. Następnie przeszli do czynów - relacjonują wolontariusze Food Not Bombs.

Napastnicy mieli oblać gazem, szarpać i wyzywać wolontariuszy. Agresywni mężczyźni atakowali również przypadkowych przechodniów. Według Food Not Bombs napastnicy zaczepiali przechodniów i hajlowali w metrze. Kiedy jeden ze świadków zareagował, mężczyźni mieli go pobić i oblać gazem.

Zobacz także: Zobacz też: #KresyŚwiata: Polak chciał wyjechać z Korei Północnej. Na lotnisku zatrzymali mu paszport

Food Not Bombs prosi o pomoc świadków całego zajścia. Wiele osób postronnych miało nagrywać napad, dlatego organizacja prosi o przesyłanie dowodów i informacji na temat napastników. Policja poinformowała, że jeden z agresorów został zatrzymany zaraz po awanturze.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Nie damy się zastraszyć i dalej będziemy robić co robimy! Za tydzień znowu będziemy rozdawać jedzenie i ubrania w ramach antywojennej i antyprzemocowej inicjatywy Jedzenie Zamiast Bomb! Zapraszamy wszystkie chętne wesprzeć nas osoby w niedzielę o 19:30 na "patelnię" przy wejściu do metra Centrum - zapowiadają wolontariusze Food Not Bombs.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić