Jan Muller| 

Wąż wybrał zły cel na polowaniu. Ta matka dziecka nie oddała

115

Australijscy odławiacze węży pokazali zdjęcia z zażartej walki pytona z matką małego oposa, którego próbował zjeść.

Wąż wybrał zły cel na polowaniu. Ta matka dziecka nie oddała
(facebook.com)

Pyton rombowy (Morelia spilota) porwał dziecko uczepione pleców matki. Zdeterminowana samica zdołała dziecko uratować. Walce przyglądała się i robiła zdjęcia właścicielka "areny", czyli podwórza domu w Queensland. Christine Birch Williams przybiegła tam jak tylko doszły ją dziwne odgłosy z tyłu budynku.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Na zdjęciach z Facebooka, oraz tych udostępnionych australijskim mediom, widać jak dorosły opos szarpie się i gryzie węża zawiniętego wokół drugiego, małego oposa. Zażarta walka zakończyła się przegraną węża. Matka z dzieckiem zdołały uciec.

Jakkolwiek ciężko się ogląda takie zdjęcia, trzeba pamiętać, że taka jest właśnie natura - napisała przy zdjęciach na swoim profilu Stu McKenzie, zajmująca się zawodowo łapaniem węży.

Opinie w sieci są podzielone. Część osób wolałaby wiedzieć, że ktoś próbował pomóc samicy oposa. Inni podkreślają, że nie wolno nam naruszać naturalnego biegu wydarzeń. - W końcu wąż uczciwie zarobił na taki posiłek - zauważył ktoś z komentujących.

Nigdy nie widziałam, by opos tak się zachował. Ale te zwierzęta potrafią być bardzo ostre. Poza tym, instynkt matki to coś niezwykle silnego. Nie dziwi więc, że potrafią zrobić wszystko, co konieczne, by ochronić swoje młode. Jak ta mama oposa tutaj - stwierdziła Heather Janetzki, zarządzająca kolekcją Muzeum Ssaków w Queensland.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić