o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Kamil Karnowski
|

Wielkie odkrycie w Kanadzie. Starsze od egipskich piramid

9
Podziel się

Doktorantka z kanadyjskiego uniwersytetu przeprowadzała wykopaliska, by sprawdzić prawdziwość lokalnej legendy. Przypadkiem natknęła się na coś zupełnie większego.

Wielkie odkrycie w Kanadzie. Starsze od egipskich piramid
(iStock.com)
bESOZxvp

Pod cienką warstwą ziemi znajdowały się pozostałości osady. Alisha Gauvreau odpowiedzialna za wykopaliska jest przekonana, że pochodzą sprzed ok. 14 tys. lat. Dogłębne badanie tego znaleziska mogą na dobre zmienić naszą wiedzę o dawnym osadnictwie ludzi.

Badania miały potwierdzić legendę ludu Heilsuków. Głosiła, że w dalekich częściach Kolumbii Brytyjskiej, jednej z prowincji Kanady, wiele lat temu znajdował się fragment ziemi, który nigdy nie zamarzał.

Legendy nie udało się potwierdzić, ale odkrycie jest ogromnie ważne również dla plemiona Heilsuków. Potomkowie tych tubylców od lat starają się odzyskać dawniej zamieszkiwane ziemie. Ich przedstawiciele twierdzą, że osada sprzed 14 tys. lat udowodni, że tereny rzeczywiście im się należą - informuje "Independent".

bESOZxvr

Wioska leży w miejscu oddalonym od cywilizacji. To dlatego, pomimo łatwości w jej odkryciu, przez wiele lat nikt jej nie znalazł. Zmieniły to dopiero badania przeprowadzone przez Uniwersytet Virginii

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bESOZxvS
KOMENTARZE
(9)
o2
4 lata temu
Im sie naleza oba kontynenty a nie tylko jakies tam ziemie !
KX
4 lata temu
10 tys lat temu wydarzyła się gigantyczna katastrofa... koniec małego zlodowacenia. Wyobraźcie sobie że tereny jakie zarastała dżungla .. stają się pustyniami.. tereny z opadami zaczynają nagminnie nawiedzać susze.. lodowce topnieją w gigantycznym tempie i to o było zmarzlina nagle zaczyna być najpierw podmokłą łąką a potem lasem a do tego poziom mórz i oceanów podnosi się o 10 metrów.. a większość osadnictwa jest nad oceanami lub morzami... Jakiekolwiek cywilizacje istniały (a istniały) nie przetrwały tego
Yo
4 lata temu
Ale to była osada czy miasto? Gdzie te piramidy, robicie sensacje nagłówkiem, ale w tekście, że osada, nic nie wynika z tego artykułu, rdzenni mieszkańcy Ameryki żyli tam od kiedy jeszcze kontynenty były ze sobą połączone. W czasie wędrówek, przeszli tam z Azji.
bESOZxvT
wscibski
4 lata temu
Mimo potęgi wyszukiwarki komputerowej nie znalazłem żadnej wzmianki o ludzie Heilsuków....hmmm to może ich tez trzeba wykopać albo najlepiej znanego z idiotycznych tekstów w onecie niejakiego Karnowskiego
dsfd
4 lata temu
usa, uka, niemiaszki, kradną wszystkie artefakty, oraz cenne znaleziska itd., oby nie wszystkie, i później wciskają ciemnotę ale kto im teraz wierzy.... widać jak szerzą pokój na świecie...
historia to s...
4 lata temu
Pewno historycy z kanadyjskiego IPN-u jakąś bajeczkę wymyślą że z tym pochodzeniem od małpy to jakoś inaczej było...
Szlachcic pol...
4 lata temu
Kolejny dowód na to, że przed biblijnym potopem ludzkość i wysokorozwinięte kultury istniały, Platon też wiedział o czym pisze w "Timaiosie", a my dalej w siebie zapatrzeni i zadufani podczas gdy wystarczy tylko na googlemaps obejrzeć dno Zatoki Kalifornijskiej pomiędzy Isla Carmen a Ciudad Obregon.
wyzwoliciel
4 lata temu
Jako reparacje wojjene..odać im ziemie bandziory brytyjskie i teraz kanadyjskie
ejtam
4 lata temu
Ciekawe skąd wiedzą że jest to 14 tyś lat ? A może 10 albo 4 ?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić