Dagmara Smykla| 
aktualizacja 

Wierni oburzeni. "Marilyn Monroe wypina się na kościół"

48

Kontrowersyjny posąg nawiązuje do słynnej sceny ze "Słomianego wdowca", kiedy sukienka gwiazdy zostaje podniesiona podmuchem powietrza z kratki metra.

Wierni oburzeni. "Marilyn Monroe wypina się na kościół"
(Instagram.com, locallivenet)

Przy odpowiednim ustawieniu patrzącego można uznać, że Marilyn wypina się na kościół. Posąg przez całe wakacje będzie ustawiony naprzeciwko kościoła prezbiteriańskiego w Stamford. Część wiernych jeszcze go nie widziała, ponieważ stoi w tym miejscu dopiero od kilku dni.

"Niektórzy poczują się urażeni". W rozmowie z "The Sun" Maureen Matthews, członkini wspólnoty, oświadczyła, że jej posąg zupełnie nie przeszkadza. Zdaje sobie jednak sprawę z tego, że inni mogą być nim oburzeni. Temat na pewno zostanie poruszony w czasie niedzielnego nabożeństwa.

Inni uważają, że posąg obraża samą Marilyn Monroe. Na takim stanowisku stoi Lorri Tamburro, której przeszkadzają wyeksponowane pośladki gwiazdy i to, że każdy może "zajrzeć jej od spódnicę". Uważa, że wybranie właśnie tej pozy jest wyrazem lekceważenia.

Zobacz także: Zobacz także: Prześwietlili święty posąg. Niesamowite, co znaleźli w środku

Podobnego zdania jest pastor. Wielebny dr Todd Grant Yonkman podchodzi do posągu z humorem, ale uważa, że to nie najlepsze okazanie szacunku pamięci artystki, którą była Marilyn Monroe. Organizatorzy programu bronią się, że przed europejskimi kościołami stoi wiele posągów przedstawiających nagich ludzi, które nikogo nie bulwersują.

Forever Marilyn jest jednym z 36 posągów artysty Sewarda Johnsona. Wszystkie posągi z wyjątkiem Marilyn są naturalnej wielkości i przedstawiają ludzi wykonujących codzienne czynności. To część programu Art in Public Spaces.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić