o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Dagmara Smykla
|
aktualizacja

Wierni oburzeni. "Marilyn Monroe wypina się na kościół"

22
Podziel się

Kontrowersyjny posąg nawiązuje do słynnej sceny ze "Słomianego wdowca", kiedy sukienka gwiazdy zostaje podniesiona podmuchem powietrza z kratki metra.

Wierni oburzeni. "Marilyn Monroe wypina się na kościół"
(Instagram.com, locallivenet)
bDyZBBtx

Przy odpowiednim ustawieniu patrzącego można uznać, że Marilyn wypina się na kościół. Posąg przez całe wakacje będzie ustawiony naprzeciwko kościoła prezbiteriańskiego w Stamford. Część wiernych jeszcze go nie widziała, ponieważ stoi w tym miejscu dopiero od kilku dni.

"Niektórzy poczują się urażeni". W rozmowie z "The Sun" Maureen Matthews, członkini wspólnoty, oświadczyła, że jej posąg zupełnie nie przeszkadza. Zdaje sobie jednak sprawę z tego, że inni mogą być nim oburzeni. Temat na pewno zostanie poruszony w czasie niedzielnego nabożeństwa.

Inni uważają, że posąg obraża samą Marilyn Monroe. Na takim stanowisku stoi Lorri Tamburro, której przeszkadzają wyeksponowane pośladki gwiazdy i to, że każdy może "zajrzeć jej od spódnicę". Uważa, że wybranie właśnie tej pozy jest wyrazem lekceważenia.

bDyZBBtz
Zobacz także: Zobacz także: Prześwietlili święty posąg. Niesamowite, co znaleźli w środku

Podobnego zdania jest pastor. Wielebny dr Todd Grant Yonkman podchodzi do posągu z humorem, ale uważa, że to nie najlepsze okazanie szacunku pamięci artystki, którą była Marilyn Monroe. Organizatorzy programu bronią się, że przed europejskimi kościołami stoi wiele posągów przedstawiających nagich ludzi, które nikogo nie bulwersują.

Forever Marilyn jest jednym z 36 posągów artysty Sewarda Johnsona. Wszystkie posągi z wyjątkiem Marilyn są naturalnej wielkości i przedstawiają ludzi wykonujących codzienne czynności. To część programu Art in Public Spaces.

bDyZBBtF

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDyZBBua
KOMENTARZE
(22)
Antoni
3 lata temu
Miliony ludzi wypina się już na kościół. Nie bez powodu. Kler ciężko i długo na to "pracował" i nadal "pracuje".
Realista
3 lata temu
Wyznawcy wartości we wszystkim widzą atak na kościół. Na wszystko się obrażają choć zazwyczaj to oni sieją nienawiść. Zero tolerancji dla myślących inaczej. Gdzie są te wasze wartości, gdzie ten przysłowiowy drugi policzek. ŻENADA
Jan
3 lata temu
Jestem Polakiem słowianinem dlatego jestem poganinem.Bajeczki za mamonę złote trony i życie pasibrzuchów którzy żyją za wpajanie doktryny życiem Babilońskim mnie nie interesuje.
bDyZBBub
janusz
3 lata temu
uważam że MM jest obrażana pokazywaniem jej majtek! KK niczym już obraźić nie można! sam się obraża!
aaaaaaaaaa
3 lata temu
Czy koło tych czarnych spaślaków trzeba przechodzić tylko przodem. Jak zwykle ciemnota góruje.
Najnowsze komentarze (22)
Maryśka
3 lata temu
To znaczy, że jak mi upadnie chusteczka i pochylę się, by ją podnieść akurat tyłem do budynku kościoła, to zostanę skazana na wieczne potępienie?
puzon
3 lata temu
Sam się czasami wypinam na kościół katolicki w Polsce!!!
Luter
3 lata temu
Pan Bóg w/gewangelii dał człowiekowi wolną wolę a więc i mnie teżWięc jakim prawem grono czarnych i czerwonych homoseksualistów i pedofili nie będących tworzycielami prawa cywilnegodyktuje temu narodowi co ma robić i jak ma robić.Rozumiem ,że organizacja taka jak KK i inne kościoły mogą narzucać sobie i swim współwiernym określone reguły,ale wara im od narzucania czegokolwiek ludziom pozostałym.Mnie i bardzo wielu ludzim nie tylko w tym kraju nie obchodzą reguły przynależności do tej organizacji i żden biskup czy ksiądz nie jest władnym mnie osądzać.Zrobi to sędzia i sąd na podstawie prawa ustalonego przez cywilny Sejm na podstawie uchwalonej Konstytucji.Nie zgadzam się ,żeby jakakolwiek organizacja pozarządowa wchodziła z butami w moje zagwarantowane Konstytucją prawa zwłaszcza Kościół Katolicki.Niech katoliccy ducowni pilnują włanych d...,niech nie okradają obywateli tego kraju wykorzystując ich strach przed jakims wymyślonym potępieniem i wiarę w Boga,który ma ich od tego wybawić
Prorok
3 lata temu
Po prostu wypina tyłek by któryś ksiądz poczuł swą naturalną męskość. Nie widzę w tym nic złego. precz z obłudą i średniowiecznym celibatem
kjas
3 lata temu
nie...jezusa by nie wpuscili bo uchodzca....byly zomowiec w postaci nowgo dzielnicowego by by paralizatorem [katolickim] potraktowal i koniec historii
oi
3 lata temu
jezus byl polakiem....ha ha ha ha
Justyna
3 lata temu
Pani Dominiko-wiem co to otyłość.Wystarczy mniej żreć.A może warto zainwestować w zabieg zmniejszenia żołądka-tu chodzi o pani zdrowie.
kol
3 lata temu
Niech ten problem rozstrzygnie sama Monroe ! Ma ktoś komórkę do niej ??
bDyZBBtT
qwerty
3 lata temu
Gdyby wszystkie te sprawy, które obrażają uczucia religijne obrażały boga, to on sam wymierzył by sprawiedliwość! A ponieważ boga nie ma, więc ludzie wierzący muszą bronić bajek wymyślanych przez księży!
ha ha ha
3 lata temu
Księża lubią jak ministranci się wypinają .....
fcgf
3 lata temu
wierzą w durne opowieści sf apostołów
Antoni
3 lata temu
Miliony ludzi wypina się już na kościół. Nie bez powodu. Kler ciężko i długo na to "pracował" i nadal "pracuje".
fan
3 lata temu
a skąd to oburzenie? Przecież wypięty tyłek był jej jedynym atutem. To dzięki niemu zrobiła "karierę".
hehe
3 lata temu
Dlaczego lewactw onie postawi tego pomnika przed meczetem albo synagogą? Bo tam wolą dzieci, zarówno Talmud jak i KORAN zezwala na gwałcenie dzieci więc wiesz walczą z chrześcijaństwem gdzie to jest jednak przestępstwem, jak wszyscy przyjmą Islam wtedy to nie to będzie juz przestępstwem, a NORMĄ, hehe i o to chodzi masonom.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić