Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Angelika Karpińska
|
aktualizacja

WOŚP 2020. Rzeszów. Największy sztab WOŚP nie zagra

650
Podziel się:

Największy sztab WOŚP w Rzeszowie w 2020 roku nie zorganizuje finału akcji Jerzego Owsiaka. Szef sztabu WOŚP w IV Liceum Ogólnokształcącym zrezygnował z funkcji. Sławomir Andres nie ukrywa, że powodem jego decyzji była obawa o bezpieczeństwo po zabójstwie Pawła Adamowicza podczas finału WOŚP w 2019 roku.

WOŚP
WOŚP (Agencja Gazeta, Grzegorz Bukała)

Sławomir Andres nie organizuje w tym roku sztabu WOŚP w IV Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie. Był to największy sztab WOŚP w tym mieście, a Sławomir Andres, który pracuje jako nauczyciel, kierował nim od 20 lat. W ubiegłym roku zebrano w nim 159 tys. zł.

Były szef sztabu przyznał, że powodem rezygnacji z funkcji było zabójstwo Pawła Adamowicza. Wyznał także, że "zniesmaczyła go nagonka i szczucie na WOŚP" i już w ubiegłym roku spotykał się z atakami ze strony przeciwników fundacji.

Zrezygnowałem ze względu na wydarzenia z poprzedniego roku. Zabójstwo Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska, bardzo mną wstrząsnęło. Nie chcę, żeby przez atmosferę, która panuje wokół WOŚP, komuś innemu stała się krzywda - powiedział Sławomir Andres w rozmowie z Wyborczą Rzeszów.

Nie udało się znaleźć następcy szefa sztabu WOŚP. Były szef akcji w IV LO w Rzeszowie zaznaczył, że dalej będzie wspierał WOŚP, ale "inaczej".

W tym roku w Rzeszowie działa 5 sztabów fundacji. 28. Finał WOŚP odbędzie się na rzeszowskim Rynku. Wystąpią m.in. zespół Feel, Skaldowie i Mr. Zoob.

28. Finał WOŚP odbędzie się 12 stycznia 2020 roku. W tym roku fundacja zbiera na "zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej". Jak dotąd udało już się zebrać ponad 10 milionów złotych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(650)
prawda
3 lata temu
W końcu dobra wiadomość ,Polacy zaczynają patrzeć na sprawy jak europejczycy, w żadnym kraju UE nie ma takiej żebraniny jaką wymyślił synek ub-milicjanta....
papcio
3 lata temu
ALE TO SMUTNE - GDZIE MY SIĘ ZNALEŹLIŚMY?
papcio
3 lata temu
jak ludzie rozumieją miłość bliźniego - w końcu to najważniejsze przykazanie ?
kumkum
3 lata temu
Bez przesady, z Adamo to byla ustawka jak z Kluczykiem.
Niezadowolony
3 lata temu
Wszyscy którzy są przeciwko WOŚP powinni napisać deklarację. Nie lubię WOŚP i nie chcę być leczony/leczona sprzętem przez nich zakupionym. Wtedy zobaczą jak szybko przyjdzie ratunek , a sprzęt WOŚP jest wszędzie. I nie pomoże tu ani 13 ani 14 emerytura.....
Wicki
3 lata temu
Komuna wróciła, albo zwykły tchórz.
S7.
3 lata temu
Kurcze, skonczyłem to liceum w 1998. Wstyd mi za was za wasze tchórzostwo.
Tak myślę
3 lata temu
2 mld powinny trafić z budżetu na WOŚP a nie na jakąś TVPiS.
Jan 23
3 lata temu
Cóż już potrafią zniszczyć coś wielkiego kto następny a w wybory.......
Krystyna
3 lata temu
No to zrobiłeś to, czego chcieli. Zwykły z ciebie tchórz.
Wilga
3 lata temu
Kler dopiął swego.
Gość
3 lata temu
Przestałem wspierać WOŚP za rządów PO, po śmierci Leppera, a utwierdziły mnie w tym taśmy podsłuchowe u Sowy. Nie daję pieniędzy na "dzieci resortowe", zwłaszcza na syna kapitana UB, odpowiedzialnych za likwidację Jarocina.
gość Kasia
3 lata temu
No a teraz powiedzcie czy ktoś taką nagonkę na tadzia ma ???Nie ,bo nikt się nie interesuje ,kto chce ten da jak nie chce to niech nie przrszkadza
Janusz
3 lata temu
Witam po pierwsze to Służba zdrowia powinna utrzymywać się sama w taki sposób by nie tworzyć kolejnych pośredników jak NFZ , Po drugie Służba zdrowia powinna tak zarządzać środkami by starczało im na cały rok , Po trzecie nie można dopuszczać Firm Farmaceutycznych do Lekarzy to szpital powinien prowadzić rozmowy z w/w firmami w taki sposób by to on decydował o lekach a nie jak do tej pory przekupstwo lekarzy i karmią nas tym na czym więcej dostaną po czwarte Owsiak z każdej złotówki od samego początku powinien przedstawić faktury i koszta by rozliczyć każde 10 gr. uzyskane w WOŚP . i po piąte to nie Owsiak powinien decydować o firmie zakupującej sprzęt a dyrekcja szpitala i to tu powinny też być przekazywane pieniądze na zakup oraz faktury po szóste żadnych pośrednich firm typu Złoty melon itp...
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić