REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 3 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Aldona Brauła12.09.19 (10:12)

Wrzucili butelkę z błaganiem o pomoc. Turyści błyskawicznie uratowani

Butelka z wydrapanym napisem "pomocy" została wrzucona do wodospadu. Trzyosobowa rodzina utknęła w kanionie i potrzebowała ratunku. Telefony komórkowe nie działały, więc użyli bidonu. Turyści w Kalifornii nie spodziewali się, że ratownicy pojawią się tak szybko. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.
Youtube.com

Curtis Whitson, jego dziewczyna oraz ich 13-letni syn wybrali się na wycieczkę po Kalifornii. Planowali podążać rzeką Arroyo Seco, która płynie przez kanion. Ich głównym celem było dotarcie do wodospadu. W jego pobliżu chcieli urządzić sobie kemping.

Wszystko przebiegało zgodnie z planem, do momentu, w którym nie utknęli w wąskim przesmyku. Rodzina zsuwała się na dół, na linach przy wodospadzie. Na jednym z odcinków zabrakło lin. Amerykanie teraz opowiedzieli swoje dramatyczne przeżycia z czerwca 2019 roku.

REKLAMA

Cała trójka znalazła się w wąskiej części kanionu, gdzie ściany miały wysokość aż 15 m. Nie mogli zejść dalej. Woda w wodospadzie była tak rwąca, że nie było mowy o powrocie na górę.

Zobacz także: Nurek znalazł niezwykłą butelkę z historią

Moje serce zamarło, gdy zdałem sobie sprawę, że wody jest za dużo i że próby wydostania się będą zbyt niebezpieczne - powiedział Curtis Whitson dla CNN.

Turyści nie mieli zasięgu w telefonach. W pobliżu wodospadu nikogo nie było. Wtedy mężczyzna wpadł na pomysł, aby przekazać prośbę o pomoc w inny sposób. Na skrawku papieru napisał krótką notatkę - „Utknęliśmy przy wodospadzie. Proszę o pomoc”.

Whitson włożył notatkę do zielonej butelki po wodzie i wyrył napis "pomocy" na boku. Następnie wrzucił butelkę do wody. Butelka przeleciała nad wodospadem i spadła w dole rzeki.

Wiadomość została znaleziona około 0,5 km od wodospadu. Turyści, którzy ją wyłowili, natychmiast zaalarmowali odpowiednie służby.

Ekipa ratunkowa znalazła pana Whitsona i jego rodzinę około północy 15 czerwca, zaledwie kilka godzin po tym, jak znaleziono wiadomość.

Naprawdę nie mieliby możliwości wydostania się. Gdyby nie poprosili o pomoc w ten sposób, odnaleziono by ich dopiero za jakiś czas - powiedział Todd Brethour z kalifornijskich służb ratunkowych.

Curtis Whitson planuje teraz odnaleźć turystów, którzy wyłowili butelkę. Chce się z nimi spotkać i osobiście podziękować za ratunek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij