wb| 

Wybory prezydenckie 2020. Sondaż: Andrzej Duda z ogromną przewagą

238

Sondaż IBRiS przeprowadzony dla "Rzeczpospolitej" wskazuje, że Andrzej Duda wygrałby najbliższe wybory prezydenckie jeśli te odbyłyby się zgodnie z planem.

Andrzej Duda w najnowszym sondażu wyborczym prowadzi ze zdecydowaną przewagą
Andrzej Duda w najnowszym sondażu wyborczym prowadzi ze zdecydowaną przewagą (PAP, Wojciech Olkuśnik)

Jeżeli wybory prezydenckie odbędą się zgodnie z planem, Andrzej Duda pozostanie prezydentem Polski. Tak wynika przynajmniej z najnowszego sondażu IBRiS, który został przeprowadzony dla "Rzeczpospolitej". Głosy na obecnego prezydenta kraju zdeklarowało się oddać 47,6 proc. ankietowanych osób.

Andrzej Duda prowadzi w sondażu z niezwykle dużą przewagą. Na drugim miejscu znalazła się Małgorzata Kidawa-Błońska. Jej poparcie wśród wyborców kształtuje się na poziomie 12,14 proc. "Podium" zamyka Władysław Kosiniak-Kamysz, który uzyskałby 12 proc. głosów.

Na dalszych miejscach sondażu IBRiS znaleźli się Robert Biedroń, Szymon Hołownia i Krzysztof Bosak. Żaden z tej trójki nie przekroczyłby jednak poziomu 7-procentowego poparcia.

Wybory prezydenckie. Chaos w kwestii głosowania

Wciąż nie wiadomo, w jakim trybie i czy w ogóle odbędą się wybory prezydenckie zaplanowane na 10 maja. W związku z epidemią koronawirusa rozważane jest zamknięcie wszystkich lokali wyborczych i przeprowadzenie głosowania w trybie korespondencyjnym. Wzbudza to ogromne kontrowersje wśród społeczeństwa, ponieważ pakiety wyborcze byłyby dystrybuowane przez Pocztę Polską. Spółka otrzymała ostatnio uprawnienia do otwierania listów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić