o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Radosław Opas
Radosław Opas
|
aktualizacja

USA. Wymordował całą rodzinę. Spawacz skazany na karę śmierci

56
Podziel się

62-letni mieszkaniec Kalifornii, który brutalnie wymordował 4-osobową rodzinę, a następnie zakopał ciała na pustyni został skazany na karę śmierci. Mężczyzna nieprzerwanie do ogłoszenia wyroku utrzymywał, że jest niewinny.

USA. Wymordował całą rodzinę. Spawacz skazany na karę śmierci
(Getty Images, MediaNews Group/The Riverside Press-Enterprise via Getty Images / Contributor)
bDgCgQHV

Morderca usłyszał wyrok. Sędzia Sądu Najwyższego w San Bernardino ogłosił, że Michael Smith został uznany winnym czterokrotnego popełnienia morderstwa pierwszego stopnia. Za zabójstwo Josepha McStaya, jego żony oraz dwójki dzieci skazano go na egzekucję.

Skazany nie przyznał się do winy. Przez cały proces 62-latek przekonywał ławę przysięgłych oraz sędziego, że nie popełnił zarzucanych mu czynów.

Kochałem Josepha. Był dużą częścią mojego życia i życia mojej rodziny. Nigdy bym go nie skrzywdził. Nigdy nie podniósłbym ręki za kobietę lub dziecko. Nie zrobiłem tego – mówił przed sądem Smith.

bDgCgQHX

Mężczyzna pozostawał nieuchwytny przez ponad 3 lata. Na trop policjanci wpadli w listopadzie 2013 roku, gdy motocyklista przejeżdżający przez pustynię w okolicach Victorville natrafił na dziecięcą czaszkę. Niedługo po tym w pobliżu śledczy odkryli szkielety zabitej rodziny. Zwłoki ofiar były zakopane w płytkich grobach - informuje KPBS News.

Według ustaleń policji, rodzina McStays’ów zaginęła 4 lutego 2010 roku. W ich domu znaleziono pozostawione na stołach jedzenie, a przed domem pozostawione były ich psy. Auto zostało porzucone w okolicy meksykańskiej granicy, przez co śledczy podejrzewali, że Amerykanie mogli zostać uprowadzeni.

Michael Smith wykazał się ogromną brutalnością. Ciało Josepha McStaya zostało znalezione z przewodem elektrycznym owiniętym wokół szyi. Jeden z zabitych synów został co najmniej siedmiokrotnie uderzony ciężkim młotem saneczkowym, który śledczy także znaleźli w zakopanym dole.

bDgCgQId

Zobacz także: 23-letni konkubent matki podejrzany o morderstwo 3-latka

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDgCgQIy
KOMENTARZE
(56)
ewa
9 miesięcy temu
Jestem ciekawa czy faktycznie ich zabił, czy padł ofiarą systemu. Oglądałam ostatnio program w którym dowiedziono niewinności kobiety (od 10 lat odsiaduje wyrok za morderstwo), ale władze nie pozwalają wznowić sprawy, bo nikt nie chce przyznać się do błędu, manipulowania dowodami, i płacić odszkodowania. Panią skazano na podstawie poszlak.
heh
9 miesięcy temu
Nie rozumiecie znaczenia polskich słów? Egzekucja to wykonanie np. wyroku, ale to nie jest kara śmierci! "skazano go na egzekucję" czyli skazano go na wykonanie. Bez sensu.
rstb30
9 miesięcy temu
TO BYŁ NAGŁY ATAK SPAWACZA :D
bDgCgQIz
ede
9 miesięcy temu
Może to taki kalifornijski Komenda. Dobrze, że w pl nie ma kary śmierci. Przy tak skorumpowanych , nieomylnych i politycznych sądach na pewno nie jeden niewinny został by skazany.
ja4
9 miesięcy temu
To bardzo ważne ,że to był spawacz. Czy tylko ja widzę,że poziom tzw. dziennikarstwa osiągnął już dna. I wcale nie jestem pewny czy osiągnął czytając taki kolejny bełkot
Najnowsze komentarze (56)
dgh
9 miesięcy temu
i to jest kara w polsce dostałby 15 lat bo u nas nie ma sprawiedliwosci jest tylko pogarda dla ofiar i bliskich
szrek
9 miesięcy temu
spawaczem to jest autor tego tekstu
dera
9 miesięcy temu
dostal ks bo byl spawaczem w polsce dostal by potrujna kare smierci przez utopienie szubienice i rozszczczelanie no chyba rzeby byl spisu i dyrektorem pgr to by dostal dwa lata w zawiesach a puzniej uniewinniony przez szpeca od kaligrafi guru dude rzeby sobie dlugopis rozgrzal
rozbawi jezus
9 miesięcy temu
wiadomo ze nie zabił
zły
9 miesięcy temu
OPAS nie chlej tyle , nie rozumiem tekstu . SPRAWCY SZUKALI znależli czaszke a potem skazali ? Nic o poszlakach , dowodach ...... Czy skazali bo był sąsiadem ?
Hammurabi
9 miesięcy temu
Bogu Dziekowac, ze sa USA i Białorus
marian
9 miesięcy temu
wyraźnie pisze że gostek też się ulotnił
heh
9 miesięcy temu
Dla Opasa nie ma znaczenia, czy on skazał, czy jego skazali. Młot saneczkowy (!?)
bDgCgQIr
heh
9 miesięcy temu
Autorze tego "teksta"! Nie znasz angielskiego (młot saneczkowy?!?!) i nie rozumiesz tekstu, nie rozróżniasz stron biernej i czynnej! To Sędzia Sądu Najwyższego w San Bernardino, Michael Smith uznał za winnego Charlsa Merritta! A w twojej wersji: "Sędzia Sądu Najwyższego w San Bernardino ogłosił, że Michael Smith został uznany winnym" i jeszcze piszesz, że (Sędzia) Michael Smith wykazał się ogromną brutalnością zabijając... Czy wszystko z tobą jest ok?
heh
9 miesięcy temu
Opasie drogi! Nie znasz angielskiego (młot saneczkowy?!?!) i nie rozumiesz tekstu, nie rozróżniasz stron biernej i czynnej! To Sędzia Sądu Najwyższego w San Bernardino, Michael Smith uznał za winnego Charlsa Merritta! A w twojej wersji: "Sędzia Sądu Najwyższego w San Bernardino ogłosił, że Michael Smith został uznany winnym" i jeszcze piszesz, że (Sędzia) Michael Smith wykazał się ogromną brutalnością zabijając... Czy wszystko z tobą jest ok?
bzdet
9 miesięcy temu
a myślałem, że coś złe pospawał. Jaki związek ma zawód z ta tragedią?
Adam
9 miesięcy temu
U nas dostał by 15 lat
Alex
9 miesięcy temu
Po udanej "reformie" sądownictwa na pisowską modłę polskie sądy będą miały ułatwioną sprawę: winny zawsze będzie przeciwnik Pisu, a zwolennik - nawet z najgorszymi rzeczami na sumieniu - zawsze będzie niewinny lub (w najgorszym przypadku) ułaskawiony.
ede
9 miesięcy temu
Może to taki kalifornijski Komenda. Dobrze, że w pl nie ma kary śmierci. Przy tak skorumpowanych , nieomylnych i politycznych sądach na pewno nie jeden niewinny został by skazany.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić