Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Wzruszające wideo ze szpitala. 4-miesięczny chłopiec pokonał koronawirusa

3

W sieci pojawiło się kolejne nagranie ze szpitala, na którym widać radość personelu medycznego po wyleczeniu pacjenta. Tym razem groźnego wirusa pokonał 4-miesieczny chłopczyk, którego stan przez kilka dni był poważny. Obecnie jest z nim coraz lepiej.

Wzruszające wideo ze szpitala. 4-miesięczny chłopiec pokonał koronawirusa
(Twitter)

Chłopczyk, którego imienia nie podano, trafił do szpitala 16 marca. Najpierw leżał w Marbelii, jednak jego stan się pogarszał. Dlatego zdecydowano się na przeniesieni go do placówki w Maladze. Po kilku dniach miał coraz większe problemy z oddychaniem.

Chłopczyk musiał zostać podłączony do respiratora. Jose Camacho, szef OIOM-u w hiszpańskim szpitalu, powiedział, że na szczęście dziecko dobrze zareagowało na podawane mu leki.

Hiszpania. 4-miesięczny chłopiec pokonał koronawirusa

W poniedziałek podjęto decyzję o odłączeniu od aparatury. Dziecko jest w stabilnym stanie. Za kilka dni trafi na normalny oddział.

Zobacz także: Zobacz także: Koronawirus i fake newsy. "W dezinformację mogą być zaangażowane obce wywiady"

Na szczęście przypadki takie jak ten chłopiec są wyjątkami podczas tej pandemii. Zwykle leczymy starszych pacjentów z chorobami przewlekłymi lub infekcjami wywołanymi przez inne wirusy – powiedział ordynator lokalnym mediom.

W sieci pojawiło się nagranie na którym widać radość z powodu wyleczenia chłopca. Personel medyczny szpitala ustawił się w kolejce i oklaskiwał moment odłączenia dziecka od respiratora.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Hiszpania jest obecnie jednym z państw, w których sytuacja jest kryzysowa. Dziennie umiera tam po kilkaset osób. Na chwilę obecną odnotowano 135 tys. zakażonych koronawirusem i 13 tys. zgonów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić