Natalia Bogucka| 
aktualizacja 

Zabójstwo niemieckiego polityka. Policja przesłuchała jedną osobę

44

W związku z zabójstwem niemieckiego polityka, Waltera Lubcke, policja przesłuchała jednego podejrzewanego mężczyznę. Został jednak zwolniony. Polityk został zastrzelony na tarasie swojego domu.

Walter Luebcke
Walter Luebcke (East News)

Lokalne media podają, że zatrzymana osoba była "młodszym mężczyzną, który miał prywatne relacje z ofiarą". Po analizie dokumentów i danych z telefonu polityka, wytypowano go jako podejrzanego. Został tymczasowo aresztowany i zwolniony po przesłuchaniu.

Walter Luebcke był członkiem rządzącej centroprawicowej partii CDU. Stał na czele prezydium rejencji Kassel. Miał żonę i dwójkę dorosłych dzieci.

Ciało polityka znaleziono w niedzielę w nocy na tarasie jego domu w miejscowości Istha. Miał ranę postrzałową głowy. Policja wykluczyła samobójstwo i wyjawiła, że mogło być to zabójstwo motywowane politycznie. Luebcke dostawał listy z pogróżkami po tym, jak podczas kryzysu migracyjnego w 2015 r. apelował o wsparcie dla uchodźców.

Śledczy nie wykluczają też innych motywów. W sobotę w miejscowości Istha odbywał się festiwal piwa. Jeden z raportów spekulował, że Luebcke mógł kogoś spotkać podczas wydarzenia i być może ta osoba miała coś wspólnego z jego śmiercią.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz także: Niemcy chcieli zniszczyć słynne dzieło Matejki
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić