REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Łukasz Dynowski03.06.19 (17:16)

Niemcy. Partia Angeli Merkel w żałobie. Walter Lubcke zastrzelony

Nie żyje Walter Lubcke, niemiecki polityk z partii Angeli Merkel - CDU. Jego zwłoki znaleziono w mieście Wolfhagen w rejencji Kassel. 65-letni działacz z Niemiec zginął w tajemniczych okolicznościach.
RP Kassel

Walter Lubcke został postrzelony w głowę. Nie znaleziono jednak przy nim żadnej broni. Policja oświadczyła, że okoliczności śmierci członka Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU), na czele której stoi Angela Merkel, są niejasne i wszczęto już śledztwo.

Jesteśmy dogłębnie zszokowani nagłą śmiercią naszego drogiego przyjaciela – oznajmił Volker Bouffier, premier kraju związkowego Hesja.

REKLAMA

Ciało polityka znaleziono w jego ogrodzie przed domem w Wolfhagen. Walter Lubcke zostawił żonę i dwójkę dorosłych dzieci. 65-latek nie był znany jako posiadacz broni – informuje BBC, powołując się na niemieckie media.

Zobacz też: Tajemnicza śmierć pod Lodową Przełęczą

W mieście odbywał się festiwal piwa. Impreza dobiegła końca w sobotę. Media spekulują, że Lubcke mógł kogoś poznać na festiwalu i być może osoba ta miała coś wspólnego z jego śmiercią. Policja i prokuratura nie chcą jednak na razie komentować tych doniesień.

Lubcke stał na czele regionalnego oddziału CDU. To partia, której przewodniczącą przez 18 lat była kanclerz Niemiec Angela Merkel. Ugrupowanie wspomina zmarłego polityka jako "budowniczego mostów, który nie mógłby być lepszy".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij