Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Zakazany romans Koreańczyków. Ostra reakcja reżimu

30

Mieszkańcy Korei Północnej są oburzeni. Powodem jest sposób, w jaki ich państwo jest przestawiane w filmach i serialach przez południowych sąsiadów.

Zakazany romans Koreańczyków. Ostra reakcja reżimu
(Materiały prasowe)

Jak podaje BBC, mieszkańców Korei Północnej szczególnie zdenerwowały dwa tytuły. To popularny serial "Crash Landing on You" oraz film "Ashfall". Przedstawiciele państwa Kim Dzong Una uważają, że ich Korea Północna zostało pokazane w złym świetle, a same produkcje uznali za prowokację.

Niedawno władze i producenci z Korei Południowej wydali antyrepublikańskie filmy i seriale telewizyjne. Są one zwodnicze, zakłamane, absurdalne i nieczyste. Ich autorzy wkładają wszystkie wysiłki w strategiczną propagandę – BBC cytuje oświadczenie, które pojawiło się w północnokoreańskich mediach.

Koreańczycy wyrazili także rozczarowanie postawą artystów, którzy zagrali w produkcjach. Zasugerowano, że pieniądze są dla nich ważniejsze, niż prawda i czyste sumienie.

Zobacz także: Zobacz też: #KresyŚwiata: Turyści są w szoku. Stolica Korei Północnej robi wrażenie

O czym jest serial "Crash Landing on You"?

Serial "Crash Landing on You" to historia miłości mieszkanki Korei Południowej i żołnierza z Korei Północnej. W trakcie lotu paralotnią zamożna Se-ri Yoon przypadkiem ląduje na terenie Korei Północnej. Przed aresztowaniem i posądzeniem o szpiegostwo ratuje ją Jeong-hyeok Ri, kapitan północnokoreańskiej armii. Między parą zaczyna rodzić się uczucie. To drugi najwyżej oceniany koreański dramat w historii telewizji kablowej.

O czym jest film "Ashfall"?

Film "Ashfall" skupia się na górze Pektu-san, jednym z najważniejszych miejsc w kulturze Korei Północnej. Po wybuchu wulkanu na terenie obu Korei dochodzi do niebezpiecznych trzęsień ziemi. Aby zapobiec dalszym klęskom żywiołowym, drużyna do sił specjalnych podejmuje próbę kradzieży broni nuklearnej i wysadzenia szczytu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić