Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 
aktualizacja 

Koronawirus: skok zachorowań w Korei Południowej i Chinach

201
Podziel się:

Udokumentowano kolejne przypadki zarażenia koronawirusem. W Korei Południowej zachorowało 161 osób, a Chinach – 409. Doszło również do licznych zgonów. Pojawiły się poważne obawy, czy epidemia nie zaczyna wymykać się spod kontroli.

Koronawirus: skok zachorowań w Korei Południowej i Chinach
(Getty Images, Feature China/Barcroft Media)

Nowe przypadki zachorowań zostały zgłoszone w poniedziałek 24 lutego. Jak podaje "AP", w Korei Południowej doszło już łącznie do 763 przypadków zarażeń, koncentrujących się w liczącym 2,5 miliona mieście Daegu.

W Chinach odnotowano aż 150 nowych przypadków śmierci w wyniku koronawirusa. Wszystkie poza jednym miały miejsce w prowincji Hubei. Właśnie tam mieści się miasto Wuhan, które stanowi epicentrum choroby. Xi Jinping wezwał obywateli do zwiększenia wysiłków w celu powstrzymana epidemii, aby nie zakłóciła rozwoju przemysłu oraz przebiegu wiosennych upraw. Chwalił także działania Komunistycznej Partii Chin za skuteczność i szybką reakcję na kryzys.

Koronawirus: czy Korea Południowa i Chiny zdołają opanować epidemię?

Kim Gang-lip, minister zdrowia Korei Południowej, zabrał głos na temat nowych zachorowań. Polityk wyraził opinię, że jeśli rządowi nie uda się opanować sytuacji w Daegu, choroba może roznieść się na mieszkańców innych regionów państwa.

Zobacz także: Zobacz też: Tunele odkażające. Technologia przeciw koronawirusowi

Minister zapowiedział, że rząd zamierza rozwiązać kwestię nowych zarażeń w ciągu czterech tygodni. Wszyscy mieszkańcy Daegu, którzy wykazują objawy podobne do przeziębienia, zostaną poddani testom na obecność koronawirusa. Lekarze poddali obserwacji również uczestników dwóch mszy świętych w Kościele Jezusa w Shincheonji. Brała w nich udział 60-letnia kobieta, u której zdiagnozowano nową chorobę (więcej tutaj)
.

Jak podaje "AP", w Korei Południowej doszło do zamknięcia szkół. Ze względów bezpieczeństwa odwołano publiczne wydarzenia, polecono mieszkańcom, aby unikali tłumów i postarali się zostać w domu, a firmom, żeby zwracały uwagę na pracowników z niepokojącymi objawami.

Nowe przypadki zachorowań w Chinach stoją w sprzeczności z ostatnim oświadczeniem przedstawiciela państwa. Zhang Hanhui, ambasador Chin w Rosji, zapewniał w piątek 21 lutego, że rząd jego ojczyzny jest na najlepszej drodze do wygrania z epidemią. Jak podaje oficjalna rosyjska agencja informacyjna TASS, zdaniem dyplomaty sytuacja ma zostać opanowana najpóźniej do końca marca 2020 roku. Argumentował, że w ciągu ostatnich 10 dni w Chinach nie odnotowano nowych przypadków zarażeń, a coraz więcej chorych wraca do zdrowia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić