Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Korea Północna. 50 tysięcy mieszkańców wyruszyło w górską wyprawę

214

Mieszkańcy Korei Północnej biorą udział w szczególnej wyprawie. Od grudnia 2019 roku zaczęli uczestniczyć w wycieczkach trekkingowych na szczyt Pektu-san. To jedno z najważniejszych miejsc w kraju, wokół niego krążą legendy.

Korea Północna. 50 tysięcy mieszkańców wyruszyło w górską wyprawę
(East News, KCNA via KNS/Associated Press)

W 2019 roku Kim Dzong Un wziął udział w sesji zdjęciowej na stoku góry Pektu-san. Lider Korei Północnej pozował tam na grzbiecie białego rumaka.

Jak podaje "The Chosunilbo", lider Korei Północnej nie bierze udziału w bieżącej wyprawie. Kim Dzong Un ma obawiać się zarażenia koronawirusem. Mimo zagrożenia, 50 tysięcy Koreańczyków wyruszyło w podróż bez masek chirurgicznych. W drodze na górę muszą przejść setki kilometrów. Podejrzewa się, że Koreańczycy ruszyli w drogę pod przymusem.

Dlaczego góra Pektu-san jest ważna dla mieszkańców Korei Północnej?

Góra Pektu-san to miejsce, w którym miał przyjść na świat Kim Dzong Il, ojciec Kim Dzong Una. Poprzedni lider rzekomo urodził się w obozie partyzanckim na jej szczycie 16 lutego 1941 roku. Jednak jak podaje Wikipedia, prawdziwym miejscem jego przyjścia na świat była radziecka wieś Wiatskoje.

Pektu-san to najwyższa góra w Korei Północnej. Jest położona na granicy koreańsko-chińskiej w pasmie Gór Wschodniomandżurskich. Pektu-san to szczyt wulkaniczny, a jego ostatnia erupcja miała miejsce w 1903 roku. W kraterze znajduje się jezioro Ch'ŏnji, rzekomo zamieszkane przez "potwory" nieznanego gatunku.

Zobacz także: Zobacz też: Popis jeździectwa Kim Dzong Una

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić