REKLAMA
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Jan Muller16.01.18 (06:49)

Zerwał się most autostradowy nad przepaścią. Robotnicy nie mieli szans

Tragedia w Kolumbii po zniszczeniu mostu linowego długości 460 metrów. Robotnikom zostało tylko 20 metrów by połączyć oba końce.
Twitter.com/ClaudiaLopez

Obrona Cywilna potwierdziła 10 ofiar śmiertelnych. Większość osób zginęła na miejscu, jedna w szpitalu. Rannych zostało 3 robotników. Konstrukcja znana jako most Chirajara był już na ukończeniu, i jedynie pracownicy budowy mieli do niego dostęp. Katastrofa nastąpiła w poniedziałek rano. Akcja ratunkowa prowadzona była do zmroku i będzie wznowiona we wtorek.

REKLAMA

To nie jest jeszcze zamknięty bilans tego wypadku. Próbujemy ustalić dokładną liczbę robotników pracujących tego dnia na moście. Kończono montować system odprowadzający wodę - tłumaczą urzędnicy.

Most stanowić ma część autostrady łączącej Bogotę z Villavicencio. To miasto na południe od stolicy. Na polecenie prezydenta Juana Manuela Santosa na miejscu znaleźli się już inspektorzy z ministerstwa infrastruktury.

Prezydent otwierał niemal ukończoną inwestycję wraz z ministrem transportu 17 listopada. Zachwalał przed dziennikarzami sposób wykonania "na wzór Szwajcarii, Niemiec czy Stanów Zjednoczonych". Zniszczony most był jednym z 8, jakie postawiono na jednym z najtrudniejszych odcinków autostrady (o długości 5,6 km) biegnącym przez góry. Miał być oficjalnie odebrany w marcu.

*Zobacz także: Jak powstał most wiszący Hardanger? *

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij