Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Zgwałcił i pobił 17-latkę. Pójdzie do więzienia tylko na 4 lata

317

Sąd Rejonowy w Kędzierzynie-Koźlu wydał wyrok w sprawie Bogdana R., który pobił i zgwałcił 17-latkę. Ma pójść do więzienia na zaledwie 4 lata. Wyrok nie jest prawomocny.

więzienie
więzienie (Shutterstock.com)

Zapadł wyrok w sprawie gwałtu na 17-latce, którego dokonał Bogdan R. Do zdarzenia doszło na imprezie plenerowej w Kędzierzynie-Koźlu w nocy z 11 na 12 maja 2019 roku.

Nastolatka podczas zabawy oddaliła się na chwilę od grupy swoich znajomych. Bogdan R., który znał swoją ofiarę, poszedł za nią. Po upewnieniu się, że nikt ich nie obserwuje, uderzył dziewczynę w tył głowy pałką teleskopową. Następnie ją zgwałcił, mocno ją przy tym dusząc.

17-latka od razu zgłosiła gwałt na policję. Sprawca został natychmiast zatrzymany. Początkowo nie przyznawał się do winy, jednak zabezpieczone ślady biologiczne wyraźnie wskazywały na jego winę.

Sąd skazał Bogdana R. na cztery lata więzienia. Ponadto ma siedmioletni zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną. Nie może się do niej zbliżać na odległość mniejszą niż 50 metrów.

Skazany został także zobowiązany do wpłacenia 15 tys. zadośćuczynienia dla pokrzywdzonej. Po wyjściu z więzienia nie będzie mógł podjąć pracy jakąkolwiek związanej z opieką i edukacją małoletnich. Wyrok nie jest prawomocny,

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić