REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Natalia Bogucka12.10.18 (09:17)

Złodziej gołębi ukradł ptaki warte pół miliona złotych

Policja zatrzymała 43-latka podejrzanego o kradzież ponad 170 cennych gołębi pocztowych. Pokrzywdzeni wycenili swoje straty na ponad 500 tys. złotych.
Policja

*Do kradzieży 68 gołębi doszło pod koniec stycznia na terenie Prudnika w woj. opolskim. * Właściciel ptaków oszacował je wtedy na ponad 400 tys. zł. Policja rozpoczęła śledztwo.

Złodziejem okazał się 43-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego. Mężczyzna ukrywał się w jednej z miejscowości pod Opolem, gdzie został zatrzymany przez śledczych. Zdaniem policji, 43-latek może mieć związek z innymi kradzieżami gołębi, które miały miejsce na terenie woj. opolskiego oraz małopolskiego. W ich wyniku skradziono ok. 100 gołębi, których wartość została wyceniona na ponad 100 tys. zł.

REKLAMA

Funkcjonariusze zatrzymali również ojca mężczyzny. 62-latek podejrzany jest o paserstwo. W wyniku przeszukań u mężczyzn odzyskano 55 gołębi, wartych ponad 150 tys. zł. Jeden z nich wart jest 20 tys. zł.

43-latek usłyszał już 4 zarzuty, m. in. kradzieży z włamaniem oraz kradzieży mienia znacznej wartości. Grozi mu teraz do 10 lat więzienia. Jego ojcu, za pomoc w przestępstwie grozi kara do 5 lat więzienia.

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Gigantyczne ptaki-słonie

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij