REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Barbara Jaros14.01.19 (18:09)

Zmarł pacjent zakażony superbakterią w Łodzi. "Na pewno będą kolejne przypadki"

Mężczyzna, u którego wykryto odporną na leki superbakterię New Delhi, zmarł w jednym z łódzkich szpitali. Drugi z zakażonych pacjentów jest pod opieką lekarzy.
iStock.com

Obecność groźnej bakterii wykazało badanie przesiewowe. Mężczyzna od początku był w bardzo ciężkim stanie. Zmarł na oddziale intensywnej terapii w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu im. dr Wł. Biegańskiego.

Drugi z pacjentów zapadł na zapalenie płuc. Po leczeniu przeniesiono go do kliniki kardiologii ze względu na zaburzenia rytmu serca - donosi "Dziennik Łódzki". Specjaliści obawiają się, że w przyszłości New Delhi będzie atakować częściej.

REKLAMA

Kolejne przypadki zakażeń na pewno będą się pojawiać. Każdą infekcję, niezależnie od tego, czy jest ona wirusowa, czy bakteryjna, lekarze leczą antybiotykami i przyczyniają się do wytworzenia szczepów bakterii opornych - powiedziała w rozmowie z dziennikiem dr Anetta Bartczak, specjalistka chorób zakaźnych i konsultant wojewódzki.

New Delhi jest nazywana superbakterią, bo nie odpowiada na antybiotykoterpię. Nie daje też objawów klinicznych, niepostrzeżenie i błyskawicznie rozprzestrzeniając się po organizmie. Zakażenie może nastąpić nawet podczas powitania. Najczęściej dochodzi do niego w szpitalach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: New Delhi. Superbakteria odporna na antybiotyki

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij