md| 

Zmiana czasu 2020. Kiedy przestawiamy wskazówki zegarów?

24

Wielkimi krokami zbliża się zmiana czasu z zimowego na letni. Już w ten weekend będziemy przestawiać wskazówki w naszych zegarach. W jaki sposób należy to zrobić?

Zmiana czasu z zimowego na letni coraz bliżej
Zmiana czasu z zimowego na letni coraz bliżej (Getty Images, NurPhoto)

Zgodnie z tradycją, w ostatni weekend marca dokonujemy zmiany czasu. W tym roku przypada ona na noc z 28 na 29 marca. Wówczas czeka nas manewr polegający na przesunięciu wskazówek zegarów z godziny 2:00 na 3:00.

Jakie są skutki marcowej zmiany czasu? Sprawia ona, że w niedzielę pośpimy godzinę krócej. Na domiar złego szybciej skończy się nasz weekend. Muszą być jednak jakieś pozytywy. Ogromnym plusem jest bez wątpienia to, że dni będą dłuższe.

To, co stracimy w ostatni weekend marca, nadrobimy w październiku. W nocy z 24 na 25 października czeka nas powrót do czasu zimowego. Wtenczas cofniemy wskazówki zegarów z godziny 3:00 na 2:00. Dni staną się krótsze, a my odzyskamy godzinę snu i dłużej będziemy cieszyć się weekendem.

Zobacz także: Koniec ze zmianą czasu. "To nie ma ekonomicznego sensu"

Zmiana czasu. Kiedy ostatnia?

Wiele osób żyło nadzieją, że być może tegoroczne zmiany czasu będą jednymi z ostatnich lub nawet ostatnimi. Wiele wskazuje jednak na to, że likwidacja zmiany czasu pozostanie jedynie w kręgu marzeń.

Nadzieje na likwidację zmiany czasu były mocno rozbudzone. Taki pomysł zaakceptował Parlament Europejski, ale później pojawiły się spore trudności. Niestety, nie wszyscy byli przychylni dla tej koncepcji.

Na przeszkodzie stanęli członkowie Rady Unii Europejskiej. Uznali, że założenia Parlamentu Europejskiego nie są wyczerpujące. Ponadto stwierdzili, że taki ruch mógłby doprowadzić do sporego zamieszania. Efektem było zamrożenie projektu. Na ten moment trudno stwierdzić, czy w ogóle kiedykolwiek zostanie on wdrożony.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić