md| 

Zmiana czasu 2020. W nocy przestawiamy wskazówki zegarów

0

Rozpoczęła się wiosna, więc najwyższa pora, by zmienić czas z zimowego na letni. W nocy z soboty na niedzielę przesuniemy wskazówki zegarów. W jaki sposób? Co będzie oznaczać zmiana czasu?

Zmiana czasu. Pora na czas letni
Zmiana czasu. Pora na czas letni (Getty Images, Visionhaus)

Zmiana czasu z zimowego na letni oznacza, że czeka nas przesunięcie wskazówek o godzinę. Ten manewr wykonamy w nocy z soboty na niedzielę. Tradycyjnie przestawimy zegarki z godziny 2:00 na 3:00.

Skutki zmiany czasu odczujemy już w niedzielę. Tego dnia wiele osób może narzekać na niewyspanie. Będzie to w pełni uzasadnione, bo przecież nasz sen będzie krótszy o 60 minut. Na domiar złego szybciej skończy się weekend...

Są też plusy zmiany czasu z zimowego na letni. Dzięki temu zabiegowi dłużej będzie jasno. Nic tak nie napędza do działania, jak słoneczne i ciepłe dni. Powiew wiosny powinien wlać w serca Polaków wiele optymizmu i energii do dalszego działania na różnych płaszczyznach.

Kiedy powrót do czasu zimowego? Pewnie niektórzy i nad tym się głowią. Spokojnie, trochę pocieszymy się czasem letnim. Czas zimowy ponownie wdrożymy w październiku. Będąc precyzyjnym, wrócimy do niego w nocy z 24 na 25 października, kiedy to "cofniemy" zegary z godziny 3:00 na 2:00.

Zmiana czasu 2020. Kiedy likwidacja zmiany czasu?

Wiele wskazuje na to, że ostatnia zmiana czasu nie nastąpi zbyt prędko, a może nawet nie dojdzie do niej nigdy. Przypomnijmy, że w 2018 roku Unia Europejska zdecydowała się na przeprowadzenie ankiety, w ramach której pytała internautów, czy zmiana czasu powinna zostać zniesiona. Zdecydowana większość respondentów uznała, że to świetny pomysł.

Podobnego zdania był Parlament Europejski. W 2019 roku stwierdzono, że ostatnia zmiana czasu będzie miała miejsce w 2021 roku. Najprawdopodobniej jednak nic z tego nie będzie. Koncepcja napotkała opór ze strony członków Rady Unii Europejskiej, którzy doszli do wniosku, że stanowisko Parlamentu Europejskiego nie jest wyczerpujące, a taki ruch mógłby doprowadzić do sporego zamieszania.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić