Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Znaleziono ciała martwych tygrysiątek. Zabili je przemytnicy?

4
Podziel się:

Ciała 40 martwych małych tygrysów oraz martwego, zagrożonego wyginięciem, ssaka binturonga znaleziono w zamrażalniku na terenie jednej z tajskich świątyń.

Znaleziono ciała martwych tygrysiątek. Zabili je przemytnicy?
(Getty Images, Dario Pignatelli,Nicholas Buer)

Przedstawiciele świątyni twierdzą, że władze wiedziały o szczątkach zwierząt. Na swoim Facebooku napisali, że tygrysy zmarły śmiercią naturalną i były trzymane w zimnie od 2010 wedle instrukcji weterynarza, który zakazał kremacji. Adisorn Nuchdamrong, szef Departamentu Parków Narodowych w Tajlandii, w rozmowie z Agencją Reutera jednak zaprzecza takim informacjom, pisząc, że świątynia informowała departament o śmierci tygrysów, ale nigdy tak młodych.

Pracujący w świątyni zagraniczni wolontariusze poinformowali nas o swoim znalezisku i pokazali lodówkę. Pewnie twierdzili, że to, co odbywa się w świątyni, nie jest w porządku. Na pewno ciała trzymano tam z jakiegoś powodu - powiedział Agencji Reutera Adisorn Nuchdamrong.

W ostatnim czasie świątynia jest na celowniku służb zajmujących się dziką przyrodą. Chodzi o powiązania z przemytem tygrysów, które zabijane są w celu produkcji tradycyjnych leków. Wojna z przemytnikami, mająca na celu uratowanie zagrożonego gatunku, trwa już kilkanaście lat.

Buddyjska świątynia w prowincji Kanchanaburi mocno kojarzona jest z tygrysami. Turyści z całego świata przyjeżdżają do niej, aby zrobić sobie zdjęcia z małymi zwierzętami i nakarmić je z butelki.

Autor: Tomasz Wiślicki

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(4)
Ana
6 lat temu
Znowu świry religijne coś zmalowały.
/
6 lat temu
to ma być świątynia żal spalić całą bude
gaja
6 lat temu
o rany, straszny widok, straszna strata dla przyrody :(
Ja bo co ! Sa...
6 lat temu
Qrvy nie ludzie!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić