Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Zobacz nowy film z lądowaniem człowieka na Księżycu

4
Podziel się:

Przez 18 miesięcy składał klatki zdjęć wykonanych przez astronautów podczas różnych misji Apollo. To, co osiągnął Christian Stangl, przekracza wszelkie wyobrażenie.

Zobacz nowy film z lądowaniem człowieka na Księżycu
(Christian Stangl)

Film został stworzony na podstawie 14 tysięcy zdjęć. Wszystkie pochodziły z archiwum kosmicznego NASA. Po wyborze najlepszych kadrów, artyście pozostało je ożywić. W tym celu wykorzystał technikę stopklatki, oraz łączenia zdjęć. Tak powstała animowana panorama.

Tam były tysiące zdjęć świetnej jakości zrobionych przez tę sławną kamerę księżycową. Kiedy je wszystkie przejrzałem, wiedziałem, że muszę zrobić film - mówi twórca.

Zobacz także: Efekty jego pracy można podziwiać tutaj:

*Apollo to największy amerykański program kosmiczny. *Celem misji było wylądowanie człowieka na Księżycu i sprowadzenie go z powrotem na Ziemię. Na Srebrny Glob poleciało łącznie sześć misji - Apollo 11, 12, 13, 14, 15, 16 i 17. Pierwszy lot miał miejsce w 1968 roku, zaś ostatni w 1972. W sumie 12 astronautów chodziło po Księżycu. Przywieźli oni niemal 400 kilogramów różnych próbek.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:

Co wiesz o NASA?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(4)
obs
5 lata temu
Fake. Powierzchnia księżyca ma inny kolor, co ostatnio potwierdziły zdjęcia z chińskiej sondy, a Ziemia z perspektywy Księżyca nie jest takiej samej wielkości jak Księżyc widziany z Ziemi. Amerykanie podobno używali najlepszych kamer, więc czemu taka marna jakość zdjęć i filmów.. To tylko cząstka z wielu wątpliwości dot. manipulacji w przekazie tego co się oficjalnie mówi o misjach Apollo.
bawełniany sz...
5 lata temu
"Po wyborze najlepszych kadrów, artyście pozostało je ożywić." - NASA z Hollywood współpracuje?
BOLO
5 lata temu
Tylko taka prawda, że lądowanie filmowano w studiach filmowych. Myślicie że przy technice z lat 60-tych wylądowano by na Księżycu? Nawet teraz tego nie robią. Obejrzyjcie film "did, we land on the Moon?"
szkoda tylko ...
5 lata temu
Szkoda tylko że tego filmiku nie ma
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić