Piotr Kalsztyn| 
aktualizacja 

Zostawiła 2-letnie dziecko w aucie podczas mrozów. Sama poszła na zakupy

140

Nieodpowiedzialna matka może zostać ukarana karą grzywny.

Zostawiła 2-letnie dziecko w aucie podczas mrozów. Sama poszła na zakupy
(iStock.com, alexkich)

*Dziecko siedziało zamknięte w samochodzie przed jednym z olsztyńskich supermarketów. *Malucha zauważyła para przechodniów. Od razu zawiadomili policję.

Dyżurny wysłał przed supermarket patrol policji. Gdy mundurowi przyjechali na miejsce, nieodpowiedzialna matka była już przy samochodzie. Dziecku na szczęście nic się nie stało. Na razie nie ustalono, jak długo 2-latek siedział sam w aucie.

Policjanci w tej chwili sprawdzają wszelkie okoliczności tego zdarzenia – powiedziała o2.pl Izabela Kołpakowska z komendy policji w Olsztynie.

Prawdopodobnie skierują wniosek o ukaranie kobiety do sądu. Będzie odpowiadać za dopuszczenie osoby małoletniej do przebywania w warunkach zagrażających zdrowiu. Jeśli okaże się winna, będzie musiała zapłacić grzywnę.

Zobacz także: Zobacz także: Lód 80 centymetrów nad ziemią. Takie cuda w Kaczorach

W ostatnich tygodniach policja szczególnie apeluje o zwracanie uwagi na sytuacje, które mogą zagrażać zdrowiu i życiu. Policjanci proszą, aby reagować, gdy widzimy osoby mogące być wychłodzone. Silne mrozy są szczególnie niebezpieczne dla bezdomnych, którzy przebywają poza noclegowniami.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić