Kamil Starczyk| 

500 plus. "Polska jest w pułapce". Minister przyznała to na antenie TVP

938

Minister rodziny Marlena Maląg mówiła w TVP o prodemograficznych działaniach rządu. Przy okazji zaatakowała poprzedników i podkreśliła, że "500 plus jest ostatnią deską ratunku dla dzietności".

500 plus. "Polska jest w pułapce". Minister przyznała to na antenie TVP
500 Plus. Marlena Maląg ostrzega, że Polska jest w pułapce (EASTNEWS, Mateusz Grochocki)

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg oceniła w TVP, że Polska jest w pułapce demograficznej. W jej ocenie to rząd Prawa i Sprawiedliwości zainteresował się spadającymi wskaźnikami dzietności, a poprzednicy sprawę zaniedbali.

Marlena Maląg pytana o ocenę programu "Rodzina 500 plus", który jest sztandarowym programem obozu rządzącego, podkreślała, że takie świadczenie jest niezbędne.

Polska jest obecnie w tzw. pułapce demograficznej, która wynika z zaniedbań poprzedników. Wprowadzenie programu "500 plus" to był ostatni dzwonek, żeby wdrożyć skuteczne rozwiązania. Bez niego sytuacja demograficzna byłaby gorsza - powiedziała minister.
Zobacz także: Babcia+. Węgierski program trafi do Polski? Maląg ucina dyskusje

500 plus. Wskaźnik dzietności wzrośnie?

Marlena Maląg podkreślała w rozmowie z Danutą Holecką, że działania na rzecz zwiększenia dzietności w kraju to jeden z priorytetów Zjednoczonej Prawicy. Minister wskazywała, że również w tej sferze trwają prace nad Strategią Demograficzną i Polskim Ładem.

Szefowa resortu rodziny i polityki społecznej jest przekonana, że uda się zwiększyć wskaźnik dzietności. Tłumaczyła, że jeżeli pozytywnie przeprocedowane zostaną zaplanowane procesy w ramach Polskiego Ładu, to w roku 2040 wskaźnik dzietności w Polsce powinien osiągnąć 1,8.

Obecnie wskaźnik dzietności w naszym kraju wynosi 1,38. Marlena Maląg wskazywała, że oznacza to, że czeka nas bardzo ciężka praca, ale obóz rządzący jest pełen determinacji.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić