Polski Nowy Ład. Zmiany w podatkach? Komentarz minister rodziny

44

15 maja zaprezentowane zostaną założenia Polskiego Nowego Ładu. Tymczasem pojawiają się kolejne informacje na temat tego, co ma się w nim znaleźć. Po raz kolejny rąbka tajemnicy postanowiła uchylić Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej.

Polski Nowy Ład. Zmiany w podatkach? Komentarz minister rodziny
Marlena Maląg (YouTube, Kancelaria Premiera)

Nowy Ład to program PiS, który podzielono na kilka rozdziałów. Przewidywane są działania i inwestycje na różnych płaszczyznach. Do tej pory nieoficjalnie podano, że dojdzie do zmian podatkowych i w emeryturach, a ponadto zaprezentowane zostaną propozycje prodemograficzne.

Do tego ostatniego zagadnienia na antenie Polsat News odniosła się Marlena Maląg, która sprawuje funkcję minister rodziny i polityki społecznej.

Rozwiązania na pewno będą służyły rodzinom z małymi dziećmi, będą promowały to, aby młodzi ludzie podejmowali decyzje o zakładaniu rodziny - zaznaczyła.

Polski Nowy Ład. Zmiany podatkowe przesądzone

Rąbka tajemnicy uchyliła też w piątek, kiedy pojawiła się na antenie radiowej Jedynki. Minister rodziny przyznała, że Nowy Ład będzie obejmować zmiany podatkowe.

Rozwiązania związane z polityką mieszkaniową, podatkową, możliwością łączenia pracy zawodowej z życiem rodzinnym na pewno znajdą odzwierciedlenie w programie, który jutro zostanie przedstawiony - podkreśliła Maląg.

Na czym będą polegać zmiany podatkowe? Tego jeszcze nie wiemy. Pojawiały się nieoficjalne doniesienia na temat możliwości wzrostu kwoty wolnej od podatku lub podniesienia limitu w drugim progu podatkowym.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić