Okropne! Przerabiają zdjęcia kobiet, doklejając do nich miejsca intymne

102

Ewa Zawada postanowiła ostrzec internautki przed procederem, jaki ma miejsce w Internecie. Sama padła jego ofiarą. Przerobiono jej fotki w taki sposób, że usunięto z nich ubrania i doklejono do nich miejsca intymne innej kobiety. To obrzydliwe działanie jest obserwowane w sieci od dawna, a ofiarami padają głównie popularne osoby, choć także również zwykłe dziewczyny.

Okropne! Przerabiają zdjęcia kobiet, doklejając do nich miejsca intymne
TikTokerka ostrzega przed obrzydliwym procederem, którego padła ofiarą. (TikTok, Ewa Zawada)

Ewa Zawada, gwiazda, którą dziś obserwuje niemal 4,5 mln osób na TikToku, postanowiła ostrzec kobiety przed okropnym procederem, jakiego padła ofiarą. Ktoś przerobił jej zdjęcia z Instagrama, dodając do nich nagość. Wyglądało to tak, jakby influencerka wystąpiła w rozbieranej sesji...

Jej zdjęcia w wersji oryginalnej tak oczywiście nie wyglądały. Były to zwyczajne zdjęcia z wakacji. Ewa Zawada była ubrana. Miała na sobie bieliznę, co zresztą pokazała.

Z tego zdjęcia zrobili mnie nagą [zdjęcie po lewej - przyp. red.]. Oczywiście nie będę tego pokazywać - mówi zszokowana gwiazda.
Ludzie upadli tak nisko, że mogliby się wykopać z drugiej strony kuli ziemskiej... - ocenia influencerka.

Na koniec dodała, że ktoś do przerobionego zdjęcia dokleił... zdjęcia intymnych części ciała innej kobiety, być może jednej z aktorek filmów dla dorosłych. Mina Ewy Zawadzkiej wyrażała "więcej niż tysiąc słów". Krótko mówiąc: ktoś wpadł na naprawdę bardzo głupi i szkodliwy pomysł.

Niestety, tiktokerka nie jest jedyną ofiarą. Okazuje się, że w Internecie przerobionych zdjęć kobiet i nastolatek znajdziemy całą masę.

Zdjęcie, które przerobiono, zostało opublikowane na Discordzie. Tymczasem okazuje się, że tego typu fotki pojawiają się także na zamkniętych grupach na Facebooku (gdzie zainteresowani takimi fotkami dzielą się nimi, publikując do nich linki, odsyłające do zewnętrznych serwerów, często np. z Rosji), a także na zamkniętych forach internetowych "18+".

Masa skrzywdzonych kobiet. Przerabiają zdjęcia nie tylko gwiazd

W Internecie można znaleźć masę wpisów żalących się, skrzywdzonych kobiet, które opublikowały swoje zdjęcia na Instagramie, a następnie zdjęcia te, w przerobionej, obleśnej formie zobaczyły później w Internecie. Niektóre z nich znalazły swoje zdjęcia nawet poprzez Google-grafika, wpisując swoje imię i nazwisko, co było dla nich szokującym odkryciem.

Tego typu przeróbki są bardzo popularne w sieci od lat. Już w 2019 roku w mediach poruszenie wywołała aplikacja DeepNude, która, po dodaniu do niej zdjęcia, usuwała z niego ubrania. Była bardzo popularna, a w głównej mierze na fotkach, które przerabiano, znajdowały się gwiazdy, np. Nicki Minaj, celebrytki czy aktorki z Hollywood, jak choćby Kate Beckinsale. Aplikacja była bardzo negatywnie oceniana.

Warto wiedzieć, że jeżeli znajdziemy swoje przerobione zdjęcia w sieci, powinniśmy taką sprawę zgłosić na policję. Można także napisać do moderacji serwisu, gdzie znajdują się materiały, aby natychmiast usunięto je z bazy danych.

Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić