8 stycznia to niedziela handlowa? Gdzie zrobić zakupy?

21

Kiedy wypadają niedziele handlowe 2023 i czy 8 stycznia to niedziela handlowa? Gdzie będzie można zrobić zakupy 8.01.2023? Odpowiadamy na często pojawiające się pytania.

8 stycznia to niedziela handlowa? Gdzie zrobić zakupy?
Czy 8 stycznia to niedziela handlowa? (Pixabay, Alexas_Fotos)

Już od jakiegoś czasu obowiązują zaostrzone przepisy dotyczące zakazu handlu w niedziele i święta. W związku z tym drugiego dnia weekendu zazwyczaj nie można zrobić zakupów w większych sklepach czy też galeriach handlowych.

Czy 8 stycznia 2023 roku wypada niedziela handlowa? Odpowiedź na to pytanie może okazać się rozczarowaniem dla niektórych osób. Nie jest to bowiem niedziela handlowa. W związku z tym zamknięte będą takie sklepy jak między innymi Biedronka, Lidl, Kaufland, Auchan, Carrefour, Netto czy też Aldi.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Przepowiednia Jackowskiego na 2023 rok

Gdzie zrobić zakupy, gdy wypada niedziela niehandlowa?

W tę niedzielę nie będzie można wybrać się do największych sklepów, więc warto przypomnieć, gdzie można robić zakupy wtedy, gdy niedziela jest niehandlowa. Otwarte są oczywiście duże stacje paliw czy też małe sklepiki osiedlowe. Zazwyczaj funkcjonują też Żabki.

Godziny otwarcia sklepów osiedlowych w niedzielę niehandlową mogą się różnić od tych, które obowiązują w pozostałe dni. Od poniedziałku do soboty Żabka jest czynna od 6:00 do 23:00, natomiast w niedziele niehandlowe niektóre punkty otwarte są krócej - od 11:00 do 20:00, a inne dłużej - od 10:00 do 22:00. Niewątpliwie warto mieć to na uwadze. Wybierając się do danego sklepu, lepiej upewnić się, czy oby na pewno jest on czynny.

Niedziele handlowe 2023 - kalendarz

W styczniu wypada jedna niedziela handlowa. Zakupy w pełni swobodnie będzie można zrobić już 29 stycznia. Jak wygląda kalendarz niedziel handlowych w 2023 roku?

  • 29 stycznia,
  • 2 kwietnia,
  • 30 kwietnia,
  • 25 czerwca,
  • 27 sierpnia,
  • 17 grudnia,
  • 24 grudnia.

W tym roku czeka nas zatem siedem niedziel handlowych. Najwięcej okazji do zakupów w drugi dzień weekendu będziemy mieć w kwietniu i grudniu.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić