Rafał Strzelec
Rafał Strzelec| 

Awaria w Biedronce. Klienci nie mogli zrobić zakupów. Znamy powód

62

We wtorek (2 kwietnia) klienci sklepów sieci Biedronka zgłaszali problemy z zakupem niektórych produktów. Twierdzili, że jest to związane ze zmianą stawki VAT, która przed 1 kwietnia wynosiła 0 procent. Biuro prasowe Biedronki przesłało nam odpowiedź w tej sprawie. Co spowodowało tę sytuację?

Awaria w Biedronce. Klienci nie mogli zrobić zakupów. Znamy powód
Awaria w Biedronce (Biedronka, Facebook, Biedronka.pl)

Jak pisaliśmy we wtorek (2 kwietnia), klienci części sklepów sieci Biedronka mieli problem ze zrobieniem zakupów. Zgłaszali, że nie mogli skasować produktów przy kasie, ze względu na obniżony VAT.

Tak przynajmniej usłyszeli od pracowników Biedronki, których pytali o źródło problemu. - Dziś Biedronka nie jest przygotowana na zmianę cen z VAT i w Suwałkach od rana informują, że produkty te nie wchodzą na kasę - donosiła jedna z kobiet.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zatrzymali ciężarówkę Polaka do kontroli. Odkrycie służb przy granicy

Biedronka tłumaczy problemy. "Awaria"

Postanowiliśmy skontaktować się z biurem prasowym sklepów sieci Biedronka. Czy rzeczywiście problemy wynikały ze zmienionych stawek podatku VAT na produkty żywnościowe? Okazuje się, że prawda jest zgoła inna.

Zgłoszona sytuacja dotyczyła wybranych placówek i nie była związana ze zmianami VAT, które przebiegały całkowicie normalnie we wszystkich sklepach Biedronki. Nasz dział IT natychmiast zareagował i problem został naprawiony, okazując się incydentalnym problemem technicznym. Przepraszamy naszych Klientów za chwilowe niedogodności - przekazano nam w komunikacie.

Rząd nie przedłużył zerowego VAT

Przypomnijmy, że Ministerstwo Finansów poinformowało w marcu, iż zerowy VAT na podstawowe produkty spożywcze przestanie funkcjonować od 1 kwietnia. Zerowy VAT funkcjonował w Polsce od lutego 2022 roku. Obejmował owoce, warzywa, mięso, nabiał i produkty zbożowe.

Przedstawiciele sieci sklepów Biedronka poinformowali nas, że zmiana wysokości VAT z 0 do 5 procent nie wywołała żadnych perturbacji i została wprowadzona bardzo szybko.

Nie tylko zerowy VAT, ale również tarcze antyinflacyjne mają wkrótce zniknąć. A to będzie miało także wpływ na ceny - w tym przypadku prądu. Jeśli jednak w górę pójdzie energia, także w innych obszarach można się spodziewać wzrostu cen.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić