Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|
aktualizacja

Aż trudno uwierzyć. Oto cena zapiekanki nad morzem

58
Podziel się:

Regularnie pojawiają się nowe informacje o przejawach drożyzny nad polskim morzem. Okazuje się, że inflacja dopadła nawet kultowe zapiekanki, które dotychczas uznawane były za jeden z najtańszych posiłków w trakcie wakacji.

Aż trudno uwierzyć. Oto cena zapiekanki nad morzem
Zapiekanki (Getty Images, Robert Latawiec)

Inflacja mocno daje o sobie znać. Niestety, te wakacje upłyną pod znakiem paragonów grozy. Już u progu sezonu nie brakuje doniesień o kosmicznych cenach m.in. nad morzem.

"Super Express" spostrzega, że szczególnie dużo płacić trzeba za żywność. Aż trudno uwierzyć w to, że w Sopocie zwykła zapiekanka w formie pieczonej bułki z pieczarkami kosztuje... 23 zł.

Na tę bardziej wymyślną np. z łososiem trzeba mieć w kieszeni już 30 zł. Serwując zatem takie przekąski czteroosobowej rodzinie, trzeba wydać około 100 zł - zaznacza "SE".

Ser, pieczarki, bagietka, keczup. To - jak widać - nie jest już budżetowy posiłek. Zapiekanki osiągnęły ceny obiadów w barach mlecznych.

Nie tylko nad morzem. Drożyna szaleje również w innych kurortach

Drożyzna to domena nie tylko nadmorskich kurortów. Ostatnio serwis mamadu.pl pokazywał paragon z Kazimierza Dolnego. Syn bohaterki artykułu miał ochotę na zapiekankę, kobieta takiej ceny się jednak nie spodziewała. Za przysmak trzeba było zapłacić aż 19 zł. - Kiedy kasjerka powiedziała ile mam zapłacić, aż zbladłam - stwierdziła.

"SE" z kolei zwraca również uwagę na to, że również nad jeziorami jest drogo. I wcale nie chodzi tylko o zapiekanki. Na Pojezierzu Lubuskim za porcję sandacza (ok. 200 g) z frytkami płacić trzeba 55 zł.

Drożeją też lody. Gałki za mniej niż pięć złotych raczej nie dostaniesz. Ceny potrafią sięgać nawet siedmiu złotych, albo i wyżej.

Atrakcje, z których można skorzystać podczas pobytu nad jeziorem, też tanie nie są. Za wypożyczenie rowerka wodnego na godzinę zapłacisz ok. 30 zł.

Zobacz także: Sklepy bez obsługi. Przyjmą się w Polsce? "Mamy kilkadziesiąt tys. klientów"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(58)
shadow
2 dni temu
Nie stac cie to nie kupuj. Wszedzie wisza cenniki. Ceny nad morzem sa jak najbardziej oki.
Krótko
3 tyg. temu
Nie macie odwagi powiedzieć zdziercom, że w tej cenie nie kupicie? No to płaćcie i płaczcie!!!
Dario
miesiąc temu
Kto to pisze. Zawsze się znajdzie ktoś gdzie kupić drogo i płacze. Są miejsca nawet o 200 m dalej i jest taniej i smaczniejsze
Elzbeth
miesiąc temu
Weźcie już skończcie z tą pseudo grozą. To normalne w sezonie.
Ale mnie pokr...
miesiąc temu
Jeszcze odrobinę cierpliwości i pan Tusk doprowadzi do normalności. Nieprawdaż?
Kubuś puchate...
miesiąc temu
Wszystko zwala się na inflacje dawniej nie było inflacji a ceny były wysokie to tylko pretekst żeby zedzec z turysty
grzegorz
miesiąc temu
Przy takich cenach po prostu trzeba zrezygnować z takich zakupów albo zrezygnować z wyjazdów - w sumie to po wjeździe z dziećmi jestem bardziej zmęczony niż gdybym siedział w domu i na serio rozważam rezygnację z wyjazdu - jak ceny wrócą do sensownego poziomu to zacznę kupować te ekskluzywne dobra :). Mocne ograniczenie zbędnych wydatków lub ich zaniechanie to najskuteczniejsza metoda ochrony przed Wyzyskiem. Oszczędzamy też na paliwie noclegach itp.
dfgd
miesiąc temu
Trzeba zrezygnować z wyjazdu nad morze. W górach też jest super i o wiele taniej
ZXACY
miesiąc temu
Sami na to pozwalami. I niech mi nikt nie sugeruje ze jak kogoś nie stać niech nie jedzie na urlop. Bo mogę powiedzieć że ja sugeruje aby paliwo 1l kosztowało 25zl. Kogo nie stać niech nie jeździ autem . Chodzi o to że Pan/ pani z południa Polski jedzie nad może otwiera działalność na okres letni i łupie ceny na śmiesznych zapiekankach gdzie rzeczywisty koszt takiej zapiekanki to może 3 zł ( góra) bulaka z 1.50zl a pieczarki 5 zł. Polak potrafi naciągać i oszukiwać. Nie dajcie się naciągać kupujcie z głową. A zwłaszcza że są dostępne inne możliwości aby coś zjeść taniej zdrowo i smacznie
ZXACY
miesiąc temu
Sami na to pozwalami. I niech mi nikt nie sugeruje ze jak kogoś nie stać niech nie jedzie na urlop. Bo mogę powiedzieć że ja sugeruje aby paliwo 1l kosztowało 25zl. Kogo nie stać niech nie jeździ autem . Chodzi o to że Pan/ pani z południa Polski jedzie nad może otwiera działalność na okres letni i łupie ceny na śmiesznych zapiekankach gdzie rzeczywisty koszt takiej zapiekanki to może 3 zł ( góra) bulaka z 1.50zl a pieczarki 5 zł. Polak potrafi naciągać i oszukiwać. Nie dajcie się naciągać kupujcie z głową. A zwłaszcza że są dostępne inne możliwości aby coś zjeść taniej zdrowo i smacznie
ZXACY
miesiąc temu
Sami na to pozwalami. I niech mi nikt nie sugeruje ze jak kogoś nie stać niech nie jedzie na urlop. Bo mogę powiedzieć że ja sugeruje aby paliwo 1l kosztowało 25zl. Kogo nie stać niech nie jeździ autem . Chodzi o to że Pan/ pani z południa Polski jedzie nad może otwiera działalność na okres letni i łupie ceny na śmiesznych zapiekankach gdzie rzeczywisty koszt takiej zapiekanki to może 3 zł ( góra) bulaka z 1.50zl a pieczarki 5 zł. Polak potrafi naciągać i oszukiwać. Nie dajcie się naciągać kupujcie z głową. A zwłaszcza że są dostępne inne możliwości aby coś zjeść taniej zdrowo i smacznie
666
miesiąc temu
Aż trudno uwierzyć że ten niemiecki propagandowy portal jeszcze istnieje
tak zrobić
miesiąc temu
Zostać w domu i nie dać się naciągaczom i złodziejom .
Józef Kielisz...
miesiąc temu
Jest zamiast tego trawa szczaw kora drzewna jagody grzyby do wyboru do koloru tylko jeść 😵
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić