Będzie spór w koalicji rządowej? Oto newralgiczny temat

54

Kwestia zakazu handlu w niedziele i święta podzieli koalicję rządzącą? Nie można wykluczyć tego, że polecą iskry. Wszystko za sprawą odmiennych poglądów na ten temat.

Będzie spór w koalicji rządowej? Oto newralgiczny temat
Donald Tusk, Michał Kołodziejczak (PAP)

Michał Kołodziejczak sprzeciwia się zniesieniu zakazu handlu w niedziele i święta. Zupełnie inne stanowisko ma Koalicja Obywatelska, z której list startował nowy wiceminister rolnictwa. To sprawia, że nie można wykluczyć tarć w koalicji rządzącej.

W rozmowie z RMF FM Kołodziejczak wyraźnie podkreślił, że jego pogląd dot. niedzieli handlowych nie uległ zmianie. - Moje zdanie jest tutaj niezmienne. Niedziele nie powinny być handlowe - wyznał otwarcie przedstawiciel Agrounii.

Polacy zresztą przyzwyczaili się do tego, że one nie są handlowe. Wielu z nas potrafiło tak ustawić swój bieg tygodnia - dodał.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Igor Herbut chce powrotu "Must Be the Music" do Polsatu. "Fajne było, że tam można prezentować swoje piosenki"

Kwestia zakazu handlu ujęta została w "100 konkretach na pierwsze 100 dni rządów", które przedstawiła Koalicja Obywatelska. Jak brzmi postulat ugrupowania Donalda Tuska?

Zniesiemy zakaz handlu w niedziele, ale każdy pracownik będzie miał zapewnione dwa wolne weekendy w miesiącu i podwójne wynagrodzenie za pracę w dni wolne - przekazano.

Czy dzisiaj jest niedziela handlowa?

Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej. Polacy toczą przygotowania do tego magicznego okresu. Obecnie skupiają się na kupowaniu prezentów czy też wszelkiego asortymentu potrzebnego w święta.

Niektórzy zastanawiają się, czy zakupy będą możliwe 17 grudnia (niedziela). Czy ta niedziela jest handlowa, czy może jednak niehandlowa?

Rozwiewamy wszelkie wątpliwości. Dzisiaj wypada niedziela handlowa! To oznacza, że otwarte będą praktycznie wszystkie sklepy czy też galerie handlowe.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić