Biedronka się zamyka. Kiedy znowu zrobimy zakupy?

35

Biedronka w wigilię była otwarta tylko do godziny 13. Kto chciałby zrobić zakupy później, musi szukać innych rozwiązań. Nie będzie to takie łatwe, bo inne sieci też zamykają się szybciej. A jakie będą godziny otwarcia Biedronki w sylwestra?

Biedronka się zamyka. Kiedy znowu zrobimy zakupy?
biedronka zakupy sklep (money.pl, Rafał Parczewski)

Boże Narodzenie to święto, w które zgodnie z przepisami duże sklepy są zamknięte. Dlatego też Biedronka w Boże Narodzenie będzie zamknięta - tak jak i inne dyskonty, markety czy supermarkety. Działać mogą natomiast małe sklepiki, zakupy uda się też zrobić w wielu sklepach sieci Żabka, które zawsze korzystają w dni świąteczne czy w niedziele niehandlowe - za sprawą kontrowersyjnego patentu "na placówkę pocztową".

Biedronka w wigilię też nie była otwarta długo. Sklepy tej sieci zostały zamknięte już o godzinie 13. Standardowe godziny otwarcia wrócą w poniedziałek 27 grudnia, ale też nie na długo.

Zobacz także: Presja płacowa. "Inflacja to ukryty podatek"

W piątek 31 grudnia, czyli w sylwestra, Biedronka będzie otwarta do godziny 19. 1 stycznia to Nowy Rok, a więc kolejne święto - mimo że jest to sobota, markety będą zamknięte. Do normalnego działa wrócą w poniedziałek 3 stycznia.

Ale i to nie koniec handlowego zamieszania, bo w czwartek 6 stycznia obchodzimy święto Trzech Króli. Tego dnia, który jest ustawowo wolny, dyskonty i markety znowu będą zamknięte.

Autor: TOS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić