Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
|
aktualizacja

Biedronka wycofała się z kontrowersyjnego pomysłu. Opór był zbyt silny

345
Podziel się:

W ostatnich tygodniach sieć sklepów Biedronka szykowała się do otwarcia części placówek w niedziele niehandlowe. Miały one funkcjonować jako wypożyczalnie książek czy punkty medyczne. Jednak pod naporem opinii publicznej firma zrezygnowała ze swoich planów.

Biedronka wycofała się z kontrowersyjnego pomysłu. Opór był zbyt silny
Biedronka wycofała się z pomysłu. Sklepy pozostaną zamknięte w niedziele (money.pl, Rafał Parczewski)

W ostatnich tygodniach nie brakowało głosów, że sklepy ponownie będą próbowały obchodzić zakaz handlu w niedziele. Najbardziej zaawansowane prace prowadziła sieć sklepów Biedronka, która miała w najbliższą niedzielę (7 sierpnia) otworzyć część swoich sklepów jako wypożyczalnie książek czy też punkty medyczne.

W wybranych sklepach pojawiły się w tym celu regały z książkami. Biedronka opracowała nawet system, zgodnie z którym sklepy w niedziele miały być dostępne dla posiadaczy karty lojalnościowej "Moja Biedronka". Za książkę miała być pobierana kaucja w wysokości 3 zł, która byłaby zwracana w formie vouchera po oddaniu książki.

Biedronka wycofała się z pomysłu. Sklepy pozostaną zamknięte w niedziele

W piątek w Sejmie pojawił się Alfred Bujara, przewodniczący Krajowego Sekretariatu Handlu, Banków i Ubezpieczeń NSZZ "Solidarność". Miał on rozmawiać z posłami na temat sytuacji pracowników Biedronki. Efekt? Sklepy w niedziele pozostaną zamknięte.

Przed chwilą dowiedzieliśmy się, że Biedronka wycofuje się z pracy i z handlu w niedziele. Bardzo się cieszymy z tej decyzji, bo w końcu pracownicy będą mogli dalej cieszyć się wolnymi niedzielami, o co zabiegali bardzo, i my jako związek "Solidarność" - ogłosił Bujara.

Jak zauważył portal wirtualnemedia.pl, w piątek w aplikacji mobilnej Biedronki przy części sklepów pojawiła się adnotacja o otwarciu placówek w niedzielę. W godzinach popołudniowych przywrócono jednak poprzedni komunikat: "nieczynne".

Właściciel Biedronki podjął decyzję o próbie otwarcia sklepów w niedziele bez konsultacji z załogą, co miało oburzyć sporą część personelu. Pracownicy zapowiadali, że skorzystają ze zwolnień lekarskich albo urlopów na żądanie, aby nie pojawiać się w pracy.

Zobacz także: Biedronki otwarte w niedzielę? Wiceminister zapowiada kontrole
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(345)
Polak
4 dni temu
Całkowity zakaz handlu i po sprawie a w sobotę do 14 i jaki problem nie rozumiem kto zechce zakupy zrobi wcześniej
Stanisław 50
4 dni temu
To ludzie a nie ustawa powinny decydować. Jak ludzie chcą kupować w niedzielę, to handel zawsze znajdzie sposób by ominąć ten zakaz. Dlatego należy ludzi przekonywać a nie pisać coraz to nowe nakazy i zakazy. W Europie Zachodniej ludzie nie latają w niedzielę po galeriach handlowych, bo wolą wolny dzień spędzać inaczej. A nie dlatego że rząd im tego zakazuje. I to jest najważniejsza różnica pomiędzy demokratycznym Zachodem a posstpańszczyźnianym wschodem Europy. My niestety nadal mentalnie tkwimy w tej pańszczyźnie, gdzie to władza jest suwerenem a ludzie wasalami władzy. I to władza narzuca ludziom swoją wolę, nawet w tak przyziemnych sprawach jak ta, kiedy chodzić po zakupy.
maciek
4 dni temu
Chciałbym aby ktoś z PiS i z Solidarności, czyli twórców ustawy, wytłumaczył mi, co im przyświecało przy uchwalaniu prawa o niedzielnym zakazie handlu ? Dobro pracownika na pewno nie, bo na przykład budowlańcy też pracują w niedzielę, a przecież nie uchwalono ustawy o niedzielnym zakazie budowania. Ale zostawmy to. Przypuśćmy że faktycznie zakaz handlu w niedzielę jest potrzebny. To jakim cudem ustawodawca tak napisał tę ustawę, że zakazuje ona handlu prywatnym sklepom i sieciom handlowym, ale zezwala na handel wielkim państwowym monopolom, jak Orlen. Skoro ma być już ten zakaz, to powinien obowiązywać wszystkich, po równo i bez wyjątków. A nie jak to zrobił PiS, wybiórczo, że zakaz jest dla jednych a okazja do zarabiania dla drugich. Tak oto wygląda łamanie konstytucyjnej zasady równości wobec prawa, już na etapie jego tworzenia. Tak działa Państwo PiS.
cghf
4 dni temu
Biedaki macie otwarte małe sklepy o co wam chodzi?
Kil
4 dni temu
Co ludzie za głupoty piszą. Więcej zarobią? naprawdę. Przecież dostaną inny dzień wolny i żadnej dodatkowej kasy. Widać że piszą ci co w biurze siedzą .
200%
4 dni temu
Ludzie mają za dużo pieniędzy. Przecież za pracę w niedzielę jest podwójna stawka, to chyba sie opłaca. Czy Polacy już są az tak leniwi i rozwydrzeni rozdawnictwem?
senior
4 dni temu
Od kiedy zagraniczne sklepy Portugalczyków,Niemców,Francuzów,Duńczyków .... chcą w Polsce rządzić?
Kasjer
4 dni temu
Zamknąć Żabki jak zakaz to wszystkich powinien obowiązywać ale Rydzyk udziałowcem to mo wolno pfe
Mnnn
4 dni temu
Kiedyś sklep były zamknięte i ludzie jakoś sobie radziły
Jokon
4 dni temu
Opór klientów z zemsty też może być silny. Zakupy pójdziemy robić gdzie indziej,.skoro im się pracować nie chce. I wyłączymy im w niedziele prąd.
maciek
4 dni temu
Tymczasem państwowy monopolista Orlen handluje w niedzielę aż miło. I zbija na tym zmonopolizowanym, niedzielnym handlu gigantyczne pieniądze. Oto podwójna moralność tych, którzy przeforsowali ustawę o wybiórczym zakazie handlu w niedzielę. Tak działa Państwo PiS. Ja do dziś nie mogę zrozumieć co przyświecało ustawodawcom że zakazali mi kupić w niedzielę chleb albo mleko w zwykłym sklepie a łaskawie zezwolili kupić wódkę na stacji.
Młody
4 dni temu
KOŚCIOŁY TEŻ POWINNY BYĆ W NIEDZIELĘ ZAMKNIETE. Po pierwsze zarabiają pieniądze, po drugie tracimy czas który należy poświęcić rodzinie.
Pozdrawiam
4 dni temu
Czy PiS nie potrafi zrobić z tym handlem totalnego porządku??? Skoro chcą być wypożyczalnia książek placówka medyczną to 3/4 sklepu zamieniamy na te ich fanaberie i oczywiście gdzie w wypożyczalni książek placówkach medycznych można kupić piwo alkohol no gdzie odebrać koncesje i po robocie!!!
Kacper
4 dni temu
Po następnych wyborach wszystko będzie otwarte
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić