Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. OKT
|

Biedronka zapowiada prawdziwą ofensywę. To nie spodoba się rządowi

226
Podziel się:

Sieć sklepów Biedronka zamierza wykorzystać dziurawą jak sito ustawę o zakazie handlu do granic możliwości. Nim w życie wejdą nowe przepisy, znacznie zaostrzające niedzielny handel, sieć zapowiada prawdziwą ofensywę.

Biedronka zapowiada prawdziwą ofensywę. To nie spodoba się rządowi
Biedronka otworzy w niedziele jeszcze więcej sklepów (Getty Images, Piotr Malecki)

Sieć Biedronka zamierza do maksimum wykorzystać obecnie obowiązującą ustawę o zakazie handlu. Nim od 1 lutego 2022 wejdą w życie nowe, bardziej restrykcyjne przepisy, sieć zapowiada prawdziwą ofensywę.

Zobacz także: Biedronka żąda 20 tys. zł od lidera AgroUnii. Kołodziejczak: Nie zapłacę!

Zakaz handlu po nowemu. Już od stycznia

Jak dowiedział się portal Wiadomości Handlowe, sieć sklepów z owadem w logo zamierza wykorzystać lukę w przepisach. W styczniu sieć otworzy jeszcze więcej sklepów — zarówno w niedziele handlowe, jak i niehandlowe.

Jak informuje sieć, do tej pory w niehandlowe niedziele działało około tysiąca spośród 3 tys. placówek. Z ustaleń portalu Interia wynika, że sieć w styczniu, czyli ostatnim miesiącu obowiązywania starych przepisów zakazujących handlu zamierza pójść na całość i zwiększyć liczbę otwartych dyskontów.

Niestety, na chwilę obecną nie jest wiadome, o ile więcej sklepów otworzy swoje drzwi dla spragnionych doznań niedzielnych zakupów klientów.

Które sklepy będą otwarte?

Jak wskazują Wiadomości Handlowe, informacja o szerszym otwarciu się na niedzielny handel jest potwierdzona. Dziennikarze dotarli do maili wysłanych do kierowników regionalnych oraz kierowników sklepów. Ponadto portal rozmawiał z pracownikami Biedronki.

Pracownicy dyskontów — mimo że pochodzą z różnych regionów Polski — jednogłośnie potwierdzają, że sieć szykuje styczniowy szturm. Interia dotarła do związkowca pracującego w Biedronce, który zasugerował, że w styczniu otwarte mogą zostać wszystkie Biedronki we wszystkie niedziele.

Interia wskazuje jednak, że taki scenariusz nie jest prawdopodobny, ponieważ nie wszystkie lokalizacje będą w stanie zarobić na siebie w niedzielę. Ponadto od pewnego czasu niektóre sklepy z szyldem "Biedronka" funkcjonują jako sklepy franczyzowe lub partnerskie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(226)
Pracownik bie...
5 miesięcy temu
Szkodą że nikt nie pomyśli o tych których zmuszają do pracy w niedzielę w Biedronce, mam nadzieję że zmienią przepisy żeby żaden sklep nie mógł ominąć handlu w niedzielę. Możecie robić zakupy w sobotę jak wam się nie bodoba. A jak nie to sami powinniście iść do pracy w niedzielę to może byście tak nie pisali głupot bo niedziela ty jeden dzień na odpoczynek w tygodniu z dziećmi , Ale większość z was mają zryte banię .
Suweren
5 miesięcy temu
Urzędasy do roboty w sobotę i niedzielę
qwa
5 miesięcy temu
W sobotę i niedziele powinni pracować ci co chcą. Zamiast zakazywania proste rozwiązanie: za pracę w sobotę dniówka większa o 150% a za niedzielę o 250%. Nie premie nie dodatki do niczego potrzebne jak multisport tylko żywa kasa. I tak nikt nikogo nie będzie zmuszał do pracy przyjdą tylko ci co będą chcieli i okaże się że w sklepie można lepiej zarobić niż np. w Valeo. Żadnych odsiadek w tygodniu za pracę w sobotę i niedzielę.
Jerzy Przyk
5 miesięcy temu
...hmm... skrajnie pozbawionym rozumu musi być ten, kto nie chce przyjąć do wiadomości, że po 1989 roku w Polsce wszystkie kolejne ekipy rządowe poprzyklejały się do rzymsko-katolickich hierarchów, oczekując wzajemności, ergo - kościelnego poklasku głoszonego z kościelnych ambon. W zamian - hierarchowie zażyczyli sobie od kolejnych, tak zwanych watykańsko-polskich rządów - ziemskich nadań oraz pieniędzy - wszystko kosztem polskich podatników. Swoim rozbestwieniem i rozpasaniem - niedawno zażyczyli sobie od poloczkowatych politykierów - likwidacji niezależnych mediów, od lat funkcjonujących w Polsce. Ostatnio zażyczyli sobie od stojącego nad grobem Jarosława Kaczyńskiego - wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej i cofnięcie naszego kraju do średniowiecza. Nie sposób się zatem dziwić, że po 1989r głównym źródłem zła w naszym kraju stali się kościelni hierarchowie oraz ich politykierscy akolici, wspierający motłoch, hołotyzm, zabobon oraz wszelką ciemnotę. Nikt, kto posiada zdolność do samodzielnego myślenia, przenigdy nie odda swojego głosu przy wyborczej urnie na partię, która stanowczo i zdecydowanie nie odetnie się od czarnych, watykańskich sotni. Tylko jednostronne zerwanie hańbiącego Polskę i Polaków konkordatu, bezwzględna sekularyzacja wszelkich, tak zwanych dóbr kościelnych - (ichni panbóg z nieba im ziemskich dóbr nie nadał), odcięcie wszelkiej maści kapelanów, katechetów oraz im podobnych - od pieniędzy podatników - pozwoli na natychmiastowe uzdrowienie sytuacji społeczno-gospodarczej w naszym kraju. P.S. Prawdziwych mężów stanu w Polsce ze świecą szukać. Najczęściej - to zwykłe, politykierskie cwaniaczki, zakładnicy miękkich, sejmowych foteli oraz apanaży i innych synekur - powiązanych z owymi fotelami. Ot, i wszystko...
jojo
5 miesięcy temu
A niech elektrownie zrobią wolne w niedziele-bez prądu, A niech szpitale zrobią wolne bez przyjęć, A niech cpn zrobi wolne w niedziele - bez paliwa, itd,itd,itd przecież wszyscy chcą mieć wolne w niedzielę i święty spokój.
Obserwator
5 miesięcy temu
Nikt nikogo nie zmusza do robienia zakupów w niedziele
Andrzej
5 miesięcy temu
Ciekawie dlaczego restauracji mogą prowadzić handel jak jest zakaz handlu? Czyli wszędzie powinno być zamknięte w niedzielę a pracownicy gastronomii nie są ludźmi nie mają swoich potrzeb i nie chcą wolnego to niech pracują od poniedziałku do niedzieli.
Ryśko
5 miesięcy temu
Żeby tylko ta biedronka nie dostała na skrzydełkach dodatkowo paru kropek i nie spadła w przepaść
Dany
5 miesięcy temu
Niech ci co chcą mieć otwarte markety w niedzielę sami idą tam pracować. A od poniedziałku do swojej pracy i gitara ciekawe ilu by było chętnych.
Rosa
5 miesięcy temu
Proponuję pootwierać także urzędy... ciekawa jestem reakcji pracowników którzy od lat mają wolne weekendy. Niech pracują bez żadnych dodatków finansowych w te dni jak w Biedronce!
Hubert
5 miesięcy temu
Widze że dużo ludzi chce żeby sklepy były otwarte 24/7 to może czas zrobić 7 dni pracujących dla wszystkich? Jestem ciekawy wtedy opini osób które mają wolne weekendy
rzecznik PO
5 miesięcy temu
Biedronka gnębi pracowników!
ewa
5 miesięcy temu
i dobrze. bo to sklep jest dla mnie, a nie ja dla sklepu
Lena
5 miesięcy temu
OTWORZYĆ WSZYSTKIE SKLEPY W NIEDZIELĘ
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić