Biedronka zapowiada prawdziwą ofensywę. To nie spodoba się rządowi

540

Sieć sklepów Biedronka zamierza wykorzystać dziurawą jak sito ustawę o zakazie handlu do granic możliwości. Nim w życie wejdą nowe przepisy, znacznie zaostrzające niedzielny handel, sieć zapowiada prawdziwą ofensywę.

Biedronka zapowiada prawdziwą ofensywę. To nie spodoba się rządowi
Biedronka otworzy w niedziele jeszcze więcej sklepów (Getty Images, Piotr Malecki)

Sieć Biedronka zamierza do maksimum wykorzystać obecnie obowiązującą ustawę o zakazie handlu. Nim od 1 lutego 2022 wejdą w życie nowe, bardziej restrykcyjne przepisy, sieć zapowiada prawdziwą ofensywę.

Zobacz także: Biedronka żąda 20 tys. zł od lidera AgroUnii. Kołodziejczak: Nie zapłacę!

Zakaz handlu po nowemu. Już od stycznia

Jak dowiedział się portal Wiadomości Handlowe, sieć sklepów z owadem w logo zamierza wykorzystać lukę w przepisach. W styczniu sieć otworzy jeszcze więcej sklepów — zarówno w niedziele handlowe, jak i niehandlowe.

Jak informuje sieć, do tej pory w niehandlowe niedziele działało około tysiąca spośród 3 tys. placówek. Z ustaleń portalu Interia wynika, że sieć w styczniu, czyli ostatnim miesiącu obowiązywania starych przepisów zakazujących handlu zamierza pójść na całość i zwiększyć liczbę otwartych dyskontów.

Niestety, na chwilę obecną nie jest wiadome, o ile więcej sklepów otworzy swoje drzwi dla spragnionych doznań niedzielnych zakupów klientów.

Które sklepy będą otwarte?

Jak wskazują Wiadomości Handlowe, informacja o szerszym otwarciu się na niedzielny handel jest potwierdzona. Dziennikarze dotarli do maili wysłanych do kierowników regionalnych oraz kierowników sklepów. Ponadto portal rozmawiał z pracownikami Biedronki.

Pracownicy dyskontów — mimo że pochodzą z różnych regionów Polski — jednogłośnie potwierdzają, że sieć szykuje styczniowy szturm. Interia dotarła do związkowca pracującego w Biedronce, który zasugerował, że w styczniu otwarte mogą zostać wszystkie Biedronki we wszystkie niedziele.

Interia wskazuje jednak, że taki scenariusz nie jest prawdopodobny, ponieważ nie wszystkie lokalizacje będą w stanie zarobić na siebie w niedzielę. Ponadto od pewnego czasu niektóre sklepy z szyldem "Biedronka" funkcjonują jako sklepy franczyzowe lub partnerskie.

Autor: OKT
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić